Чудова новина: чоловіки не вимруть. До такого висновку дійшли вчені з Массачусетського технологічного інституту після порівняльного дослідження Y–хромосоми людини та найбільше схожої на нас за генетичною будовою тварини — шимпанзе. Підсумувавши результати аналізів, науковці (а серед них були переважно представники сильної статі) зітхнули з полегшенням: загибель чоловічої «породи» поки що відкладається. Раніше ж носіям штанів і чоловічого достоїнства було чого непокоїтися: уже через 125 тисяч років учені пророкували їм повне вимирання внаслідок зникнення Y–хромосоми, що, як відомо ще зі шкільного курсу біології, відповідає за перетворення людського зародка в особу чоловічої статі. Мовляв, ця необхідна для народження хлопчика деталь, яка з’явилася в людини 300 мільйонів років тому, з еволюцією стрімко зменшується в розмірах і зрештою «зійде на пси».
Але висновки массачусетських біологів перетворили цю теорію на пшик. Як повідомляє газета «Таймс», вчені довели, що «дефектна» хромосома (позаяк їй бракує «ніжки» порівняно з «жіночою» Х–хромосомою) — не реліктовий елемент геному людини, який перебуває на межі зникнення, а генетична структура, котра забезпечує виживання людського роду як біологічного виду. Адже між людськими й шимпанзячими хромосомами існує 30 відсотків розбіжностей, тоді як усі інші частини ДНК у нас із цими мавпами різняться лише на 2 відсотки.
А ще наукова група на чолі з професором Девідом Пейджем з’ясувала те, про що кожен чоловік здогадувався й без хитромудрих дослідів: саме завдяки синам Адама, тобто наявній лише у них Y–хромосомі, людство виявилося здатним до швидкої біологічної еволюції й виживанню за умов зміни навколишнього середовища й соціальних умов. Тож тремтіть, феміністки: якщо в разі якогось катаклізму всі чоловіки на планеті здиміють, вашій сестрі недовго залишиться панувати світом!