Так, у Службі безпеки України цілодобово працюють такі «телефони довіри»: у Центральному управлінні СБУ — тел. 235–63–67, а в Главку СБУ в м. Києві та Київській області — тел. 226–32–32.
На лінії довіри чергують досвідчені співробітники, отримані повідомлення будуть перевірені зі збереженням конфіденційності, а за результатами перевірки буде вжито заходів. СБУ закликає громадян повідомляти за вказаними телефонами про факти обмеження виборчих прав і свобод громадян (підкупу виборців, розповсюдження друкованої продукції провокаційного характеру, видачі бюлетенів особам, не внесеним до списку виборців, видачі одному виборцю двох чи більше бюлетенів, скуповування бюлетенів тощо).
«Гарячу лінію» відкрила й Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Повідомити омбудсману про порушення своїх конституційних виборчих прав можна цілодобово за телефоном: (044) 253–27–84 (з 18.00 до 09.00 «гаряча лінія» працює у режимі автовідповідача) або за адресою електронної пошти:
[email protected]
Натомість Міністерство юстиції створило 726 регіональних громадських приймалень, де можна безоплатно проконсультуватися з юридичних питань, пов’язаних із виборами Президента України. З адресами громадських приймалень у регіональному розрізі можна ознайомитися на сайті Мін’юсту http://www.minjust.gov.ua/0/7840 або зателефонувавши в управління юстиції, розташованих у відповідних адміністративно–територіальних одиницях.
Працівникам ЗМІ, які під час висвітлення виборів потраплять у складні ситуації, готові надати консультації кваліфіковані медіа–юристи, що мають досвід кількох виборчих кампаній. «Гарячу лінію» для «акул пера» спільними зусиллями створили Інститут масової Інформації та Internews Network. Телефон працює і в будні, і в дні виборів:
(044) 566–15–34.