Гаїті потроху оговтується після найбільш руйнівного у своїй історії землетрусу, який 12 січня перетворив цю бідну, але мальовничу країну в Карибському морі на руїни. В епіцентрі поштовхів, найсильніші з яких перевищували потужністю 7 балів за шкалою Ріхтера, опинилося понад три мільйони — третина населення Республіки Гаїті. З них два мільйони — мешканці столиці Порт–о–Пренса. Як пояснюють геологи, землетрус стався на досить невеликій глибині, що вкупі з нехтуванням правил сейсмологічної безпеки при зведенні будинків і призвело до таких сильних руйнувань.
Доки не буде розібрано більшу частину завалів, про кількість жертв сказати складно. Очевидно, рахунок ітиме на десятки, якщо не сотні тисяч. «Масштаби трагедії, яка спіткала Гаїті, неможливо оцінити, не бачачи цього на власні очі, — наголосив в інтерв’ю телекомпанії Сі–Ен–Ен президент країни Рене Преваль. — Поки ще рано називати цифри — дехто говорить про 50 тисяч загиблих, інші вважають, що їх буде більше ста тисяч... Столиця зруйнована вщент, вулиці завалені трупами, ті лікарні, які вціліли після землетрусу, переповнені постраждалими. Тому насамперед ми потребуємо медиків та добровольців, які допомогли б прибрати тіла загиблих».
Допомога надходить звідусіль — як фізична, так і фінансова. Зі США, Мексики, Канади, Франції, Китаю, Росії, Венесуели, Чилі та багатьох інших країн на Гаїті прибувають кораблі й літаки з гуманітарними вантажами, рятувальниками, медиками. Міжнародні організації, доброчинні фонди та приватні особи переказують кошти на благодійні рахунки для допомоги постраждалим. Зокрема мільйон доларів надійшов від голлівудської зіркової пари — Бреда Пітта й Анджеліни Джолі.
Розбирати завали рятувальникам із різних країн допомагають місцеві мешканці. Рятувальні бригади працюють позмінно, аби ні на мить не припиняти пошуки тих, хто міг вижити під купами бетону, на які перетворилися більшість осель. Та оскільки доступ до багатьох будинків перекривають руїни інших, є побоювання, що багатьох із тих, кого б іще можна було врятувати, відкопати просто не встигнуть...
Через брак лікарень поранених доводиться тимчасово розміщувати на одному з футбольних стадіонів Порт–о–Пренса, де лікарі та представники місії ООН надають їм першу допомогу. Багато співробітників місії, яка діє в політично неспокійному Гаїті з 2004 року, під час землетрусу загинули або зникли безвісти. Серед них і голова місії Хеді Аннабі.
У складі місії ООН на Гаїті працює й група вертолітної підтримки з України. За попередньою інформацією постійного представництва України при ООН, члени екіпажу двох українських гелікоптерів Мі–8 та обслуговуючий персонал не постраждали і виконують поставлені перед ними завдання. Про те, чи перебували в епіцентрі землетрусу на Карибах інші громадяни України, станом на вчора у Міністерства закордонних справ точної інформації ще не було.