17 мільярдів рублів
коштуватиме відновлення будівництва військово–транспортного літака Ан–124 «Руслан». Як заявив президент Об’єднаної авіабудівної корпорації Олексій Фролов, поставка цих літальних машин на озброєння Міністерства оборони Росії можлива вже з 2014 року, а вартість одного апарата становитиме 200 мільйонів доларів США. Як відомо, президент Росії Дмитро Медведєв включив Ан–124 у держпрограму озброєнь до 2020 року. Виробництво українсько–російських «Русланів» припинилося в середині 90–х років, оскільки ці літаки визнали безперспективними.
11 мільярдів доларів
планує витратити на будівництво доріг у 2010 році Польща. За словами директора генеральної дирекції доріг Польщі Леха Вітецького, кошти витратять на будівництво понад 700 кілометрів швидкісних доріг і 500 кілометрів автострад. Пан Вітецький також додав, що ця сума буде рекордною, оскільки, приміром, цьогоріч Варшава виділила на будівництво дорожнього покриття 6,2 мільярда доларів. Сьогодні у Польщі реконструюють 777 кілометрів доріг.
5 мільярдів доларів
становитиме бюджет Організації Об’єднаних Націй у 2010–2011 роках. Відповідний фінансовий документ затвердила Генасамблея ООН після тривалих дебатів. Кошти складаються із внесків країн–членів ООН. Окремою графою держави робитимуть відрахування до бюджетів у частині миротворчих операцій. Згідно з рішенням Генасамблеї, максимальний розмір фінансового внеску не може перевищувати 22 відсотки бюджету — саме стільки мають відрахувати США як найбільший платник до бюджету ООН.
200 мільйонів доларів боргів
із зарплати за судовими рішеннями стягнуло за минулий рік із роботодавців у примусовому порядку Міністерство юстиції. За словами очільника Мін’юсту Миколи Оніщука, загалом кількість грошей, невиплачених як заробітна плата, які у минулому році вдалося стягнути судовим виконавцям, зросла на 21,3 відсотка. Найбільшими боржниками у 2009 році були здебільшого промислові регіони: Донецька, Луганська, Харківська та Одеська області.
4,55 мільйона євро
фінансової допомоги виділив Грузії Європейський Союз. Це третій транш допомоги, який офіційний Тбілісі має спрямувати на підтримку реформ у фінансовому секторі країни. Члени грузинської делегації в ЄС уточнили, що надходження грошей кожного траншу залежить від виконання урядом Грузії узгоджених сторонами домовленостей у бюджетній сфері, фінансовому обліку, реформі казначейства, державних закупівель тощо.
70 відсотків поляків
не вірять у Святого Миколая. Такі дані соціологічного опитування наводить компанія MillwardBrown SMG/KRC. При цьому 65% дотримуються традиції дарувати у цей день подарунки. Хоча 44% опитаних не вірять у Святого Миколая однозначно, а 24% — швидше не вірять. Водночас більшість жителів сусідньої держави не уявляють, щоб подарунки дарував хтось інший, а не чоловік у червоному костюмі з сивою бородою. Ще 19 відсотків поляків впевнені в існуванні святого, а в 13% переважає думка, що Миколай таки є.
20 відсотків українців
стверджують, що впродовж минулого року представники влади вимагали від них хабарів. Згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), ще 54 відсотки наших співвітчизників вважають, що у 2009 році розмір хабарів суттєво збільшився. Дослідження показало, що 90% українців виступають за введення серйознішого покарання за вживання наркотиків, а 62% — за проституцію. При цьому зробити покарання суворішим за самогоноваріння вважають за необхідне лише 43 відсотки опитаних.
13 відсотків військовослужбовців
Збройних сил України становлять жінки, що є одним із найвищих показників у світі. За повідомленням Міністерства сім’ї, молоді і спорту, випереджають нашу країну лише кілька держав, включно зі США та Росією. Експерт ООН із гендерних питань Доно Абдуразаков відзначив, що Україна є однією з найкращих держав на пострадянському просторі в питанні відповідального ставлення до впровадження гендерної рівноваги.