Ізраїльтяни вирішили «по–серйозному» укріпити кордон із Єгиптом. Із часу проголошення Ізраїлем незалежності відносини між цими державами важко було назвати безхмарними, а такий популярний нині серед курортників і дайверів Синайський півострів ще кілька десятків років тому був відомий передусім як осердя ізраїльсько–єгипетських воєнних конфліктів. Тепер на Синаї мир, а між Каїром і Тель–Авівом — дипломатична дружба (причому Єгипет залишається єдиною арабською країною, окрім Йорданії, яка має з Ізраїлем дипломатичні стосунки). Однак спільний кордон і досі залишається проблемною зоною. За даними ізраїльських прикордонних служб, щодня його незаконно перетинають від 100 до 200 осіб, переважно вихідці з Еритреї, Ефіопії та Судану. Частина з них — «безневинні» трудові мігранти, інших в Ізраїлі зараховують до потенційних терористів та «злочинних елементів».
Стурбований напливом нелегалів міністр внутрішніх справ Елі Ішай назвав біженців з Африки «соціальною бомбою уповільненої дії». Щоб відгородитися від цієї «бомби», уряд Ізраїлю схвалив план будівництва на кордоні з Єгиптом загороджувального бар’єру загальною протяжністю 266 кілометрів. Як повідомляє газета «Єдіот Ахронот», головні ділянки «синайського муру» будуть зведені біля міст Ейлат і Рафіах. Стіна буде оснащена апаратурою для стеження і контролю за перетином кордону. Вартість проекту оцінюють у 270 мільйонів доларів, а завершити будівництво планується за два роки.
За інформацією Бі–Бі–Сі, у Каїрі проти намірів Тель–Авіва відгородитися стіною не заперечують — за умови, що будівництво загороджувальних споруд буде вестися на ізраїльській території. Сам Єгипет тим часом продовжує споруджувати загородження уздовж власного кордону із сектором Газа: аби протистояти контрабанді зброї через підземні тунелі, прориті палестинцями, по лінії кордону на глибину до 30 метрів будуть укопані сталеві листи.