У Великій Британії завдяки теплим морським течіям — м’який клімат, про це ще з дитинства знають усі, хто вивчав у школі англійську мову з обов’язковими переказами «Лондон із зе кепітал оф Грейт Брітен». Але нинішній рік для незвичних до значних перепадів температури британців почався з шоку: Об’єднане Королівство замело снігом. Метеорологи дивуються: це вперше за багато років країна повністю опинилася під білим покривалом. Сильні опади (тільки за одну добу з 6 на 7 січня випало до 40 см снігу) паралізували рух залізничного та автомобільного транспорту, повністю закрили кілька аеропортів, а в інших — багато рейсів були скасовані або вилітали зі значною затримкою. Довелося скасувати навіть кілька рейсів поїзда «Євростар», який курсує в тунелі під Ла–Маншем — при виїзді з–під землі намело такі купи снігу, що без допомоги спеціальної очисної техніки рух був неможливий.
Вибрики стихії завдають чимало прикрощів дорожнім службам, які, виявляється, і в Європі бувають не готові до зимових катаклізмів. Деякі регіони Британії вже потерпають від нестачі солі, якою посипають вулиці для боротьби зі снігом та ожеледицею, хоча найбільша соляна шахта країни в англійському графстві Чешир працює цілодобово. Як повідомляє британська преса, у магазинах стрімко зріс попит на звичайну кам’яну сіль та наповнювач для котячих туалетів — ними британці посипають доріжки біля власних осель. Тим часом влада Великої Британії домовляється про постачання тисяч тонн солі з Данії та Швеції, де з огляду на холодний клімат запаси значно більші.
Є в країні й задоволені несподіваним ефектом глобального потепління: по–перше, це школярі, яким через похолодання (до 17 градусів морозу за Цельсієм) продовжили різдвяні канікули, а по–друге, власники крамниць та супермаркетів. За ці дні у Британії значно зросли продажі не лише хутряних шапок, чобіт, зимових курток та вовняних шкарпеток, а й теплих домашніх капців, пледів, грілок, вівсянки, пирогів та розчинних супів. Перелякане морозами населення чесно виконує рекомендації метеорологів за можливості не виходити з дому, і запасається теплим одягом та харчами «на холодний день».
Не менше потерпають від снігопадів та зниження температури мешканці сусідніх Ірландії та Франції, а також Німеччини, Австрії, Голландії й навіть теплої Іспанії, де снігом замело понад 2 тисячі кілометрів автошляхів. У країнах Скандинавії до снігу й морозів звикли значно більше, зате зараз там найхолодніше. На півночі Швеції температура впала до 40 градусів нижче нуля, а в центральних районах країни позначки термометрів опустилися до 30—40 за Цельсієм. Приблизно така ж ситуація і в Норвегії.