Незвичайна експедиція «Не втрачайте надію — 2004», у якій зможуть взяти участь діти, що через хвороби опорно-рухового апарату довгий час не можуть ходити, стартуватиме з Києва 1 травня. Її організатор — цілитель та екстремал Віктор Гаврилюк обіцяє завдяки своїй методиці за 2-3 дні поставити на ноги людей, які мають захворювання спини і все життя провели у корсетах. А пояснює своє знахарство тим, що працює з пам'яттю ДНК. За його словами, якщо дитина народилась здоровою, а хворобу набула згодом, то під впливом музики, накладеної на спеціально підібрані частоти, організм сам активно розпочинає «позбуватись усього зайвого». «У випадку, коли є вроджені генетичні захворювання, їх дійсно неможливо вилікувати, — каже цілитель, — але покращити фізичний стан можна удвічі-утричі. Але за умови, що людина сама буде працювати над собою». Запланована експедиція –один із способів протистояти своїй хворобі. Її мета — пропаганда здорового способу життя, протистояння масовому засиллю наркоманії, алкоголізму та інших негативних явищ у молодіжному середовищі, психологічна реабілітація і адаптація у суспільстві дітей з фізичними вадами. До участі у сходженні запрошується також молодь віком від 14 до 28 років, що хоче випробувати себе на виживання в екстремальних умовах.
Як повідомляє УНІАН, академік Міжнародної академії оригінальних ідей Віктор Гаврилюк за три останні роки організував три екстремальні експедиції на виживання за участю підлітків з України та Росії — колишніх інвалідів. Тоді члени експедицій на велосипедах пройшли від Києва Карпатами і Кримом. Четверта експедиція на виживання почнеться з підйому на Говерлу, далі маршрут пройде через Закарпаття у Канів, потім через Полтаву і Харків у Бєлгород, Воронеж, через Урал у Північний Казахстан, Омськ, Якутськ, Читу, останній пункт призначення — Магадан. Повертатимуться учасники акції через Китай, Монголію, Середню Азію, Ростовську область, а фініш — у Києві.
Усього команді доведеться подолати 26 тисяч кілометрів через гори, тайгу, пустелі. В експедиції доведеться розраховувати лише на власні сили, адже з собою екстремали беруть не більше 5 кілограмів вантажу. Сама ж ідея трансконтинентальної експедиції виникла не випадково і має не тільки «оздоровчий» характер — саме в Магаданському краї у родині репресованих народився Віктор Гаврилюк. За його словами, акція — це данина пам'яті нашим батькам і дідам, які навіки лишилися у снігах Сибіру. В його планах взяти з собою капсули із землею з Говерли і Чернечої гори у Каневі та висипати її на могили українців. Крім цього, члени експедиції збиратимуть спогади свідків подій часів сталінських репресій.