Уже менш як три місяці залишилося до справді епохальної дати — 5 липня, коли вулицями Києва пронесуть олімпійський вогонь. Маршрут пересування дорогоцінного полум'я (з аеропорту «Бориспіль» до майдану Незалежності) визначали таким чином, щоб продемонструвати світові всю красу «матері міст руських». Тож нині у столичних чиновників болить голова, як краще продемонструвати київські достоїнства та підправити огріхи.
Отже, перед владою столиці передусім стоїть завдання «побілити-пофарбувати» місто, точніше ті його частини, де пролягатиме маршрут руху міжнародної естафети. Довжина її — 38 кілометрів. На шляху факелоносців зникнуть не лише приватні оголошення «купую-продаю» на стовпах, а взагалі будь-яка реклама на біг-бордах, лейбпостерах тощо, за винятком брендів компаній «Кока-Кола» і «Самсунг», офіційних спонсорів естафети.
Основну масу всієї роботи влада столиці планує виконати вже до Дня Києва. На день проведення естафети на шляху олімпійського вогню приберуть лотки та торгові рундуки, натомість маршрут прикрашатимуть 500 новеньких урн і однотипні паркани. З нагоди урочистостей планують підремонтувати та причепурити і міст Патона, що орієнтовно коштуватиме місту 2 мільйони гривень.
Першим факел міжнародної естафети олімпійського вогню прийме на в'їзді до столиці семиразовий олімпійський чемпіон, почесний громадянин Києва Борис Шахлін, а згодом передасть його першому олімпійському чемпіону незалежної України В'ячеславу Олійнику. На останніх двох етапах факел пронесуть брати Віталій та Володимир Клички. Саме олімпійський чемпіон Володимир Кличко, завершуючи естафету, передасть факел з дорогоцінним вогнем київському міському голові Олександру Омельченку та Прем'єр-міністру України Віктору Януковичу.
Станеться це на майдані Незалежності, де з нагоди урочистого внесення олімпійського вогню до Києва влаштують грандіозне шоу. На думку головного режисера-постановника урочистостей Дмитра Мухарського-старшого, майдан Незалежності для цього є ідеальним, адже переважна більшість архітектурних споруд виконані тут у давньогрецькому стилі. Сам сценарій урочистостей поки що узгоджують. При цьому останнє слово — за Оргкомітетом з підготовки XXVIII Олімпійських ігор в Афінах.
До речі, на останньому етапі (з 1 по 8 липня) маршрут естафети дещо нагадуватиме прадавній шлях «із варяг у греки», адже олімпійський вогонь почергово палатиме у Стокгольмі, Гельсінкі, Москві, Києві, Стамбулі, Софії та Нікосії.
Довідка «УМ»
Олімпійський вогонь буде доставлено до Києва літаком із Москви. З аеропорту «Бориспіль» шлях вогню проляже Харківським шосе і проспектом Возз'єднання. Далі — міст Патона, бульвар Дружби народів, вулиці Велика Васильківська і Льва Толстого, бульвар Тараса Шевченка. Ескорт олімпійського «каравану» рухатиметься по проспекту Перемоги, а далі — вулицями Довженка, Теліги, Мельникова, поверне на вулицю Артема і далі — по Житомирській. Ще один поворот на Володимирську, до вулиці Богдана Хмельницького повз його пам'ятник, Софійський собор, Золоті ворота, Національний театр опери та балету імені Т. Г. Шевченка. Далі шлях проляже на Хрещатик і ним — до майдану Незалежності, де й відбудуться основні урочистості.