У 2010–й рік Литва увійшла без свого «мирного атому»: о 23.00 31 грудня, рівно через 26 років після запуску, припинила роботу єдина в країні атомна електростанція. На догоду Європейському Союзу вивели з експлуатації другий і останній діючий реактор Ігналінської АЕС (перший блок зупинили ще у 2005 році, коли Литва вступила в ЄС).
Таким чином, Литва повністю виконала вимоги Євросоюзу, де Ігналінську АЕС «забракували» як застарілу. У Брюсселі наголошували на тому, що на станції встановлений реактор «чорнобильського» типу, а отже, вона є потенційно небезпечною. У Вільнюсі з цього приводу мали свою думку і намагалися умовити ЄС відстрочити зупинку Ігналінської АЕС, але не вдалося. Громадяни на референдумі висловилися проти закриття станції, однак явка була низькою, тож таке рішення лишилося не чинним. Відтак Литва стала першою країною у світі, яка добровільно повністю відмовилася від атомної енергетики.
За словами прем’єр–міністра Литви Андрюса Кубілюса, після припинення роботи єдиної АЕС країна відчуватиме певні незручності. Вартість електроенергії зросте на 30 відсотків, оскільки її доведеться закуповувати на аукціонах, де будуть представлені пропозиції з України, Білорусі, Латвії, Естонії, Фінляндії та Росії. Колишня глава уряду Казимира Прунскене назвала закриття ІАЕС «найбільшим економічним абсурдом за останні 20 років» і спрогнозувала, що через подорожчання електроенергії збанкрутують чимало дрібних підприємств.
Демонтаж Ігналінської АЕС триватиме 25 років. А до 2018–го Литва планує з допомогою Польщі розпочати будівництво нової атомної електростанції, яка відповідатиме вимогам Євросоюзу.