Україна разом із Грузією, Польщею, Російською Федерацією (Уральський федеральний округ) та Сербією увійшла до п’ятірки європейських країн із високою інтенсивністю циркуляції грипу. Про це йдеться у щотижневому дослідженні «ЄвроФлю» Європейського регіонального бюро ВООЗ, повідомляє Інтерфакс–Україна. Воно й не дивно — за даними прес–служби МОЗ, на початок нового року в Києві, Криму та 18 областях України знову був перевищений епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРЗ. У Закарпатській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та в Севастополі відмічається наближення до епідемічного порогу. А відносно благополучна епідситуація зберігається лише на Херсонщині та Івано–Франківщині.
Європейське бюро ВООЗ припускає, що в Україні, швидше за все, минув другий пік амбулаторного звертання хворих до лікарів із приводу грипу та ГРВІ. Перший пік захворюваності припав на 45–й тиждень минулого року (у жовтні) і склав півтори тисячі хворих на 100 тисяч населення — утричі більше, ніж за аналогічний період у 2008 році. Потім показники захворюваності впали, але в останню семиденку минулого року знову зросли, особливо в Києві та Одесі.
Міжнародні спеціалісти відзначають, що впродовж останнього часу пандемічний грип А/H1N1 домінував у 27 із 39 країн Європи, які надали для аналізу дані стосовно епідемії. При цьому лабораторні дослідження матеріалів, узятих від хворих, у 33% випадках підтверджували діагноз грип, який майже завжди (у 96 випадках зі 100) був пандемічним.
Водночас, як розповів «УМ» директор Українського центру грипу Олександр Гриневич, у нашій країні досі триває перша хвиля епідемії грипу та ГРВІ — та, що розпочалася восени і поступово перейшла в зиму. «Хвиля завжди йде від одного берега до другого, — пояснює пан Гриневич. — Епідемія грипу та ГРВІ розпочалася в західному регіоні і дійшла до східного. І зараз ми спостерігаємо звичайний епідемічний процес, який фіксується кожного року. Захворюваність дещо збільшилася, тому що школярі вийшли на заняття після обмежувальних заходів, але це все відбувається в межах першої хвилі епідемії. Наразі в нас циркулюють чотири віруси грипу (три сезонні, один пандемічний) та інші збудники гострих респіраторних вірусних інфекцій (адено–, ріновіруси тощо). А про другу хвилю будемо говорити, коли знову почнеться істотне збільшення кількості хворих або на заході, або на сході, і знову процес охопить усю країну. Можливо, це станеться наприкінці січня».
ДО РЕЧІ
За даними ВООЗ, від квітня 2009 року в Європі померли від пандемічного грипу 2555 осіб. А за даними МОЗу, від початку «грипозної» епідемії захворіли понад 3,7 мільйона українців, із них 759 померли від важких ускладнень.