Теперішня зима досить багата на погодні несподіванки: то падає у небувалій кількості сніг, ламаючи дерева, то стовпчик термометра виконує карколомні стрибки з глибокого мінуса у плюс. Ще один такий стрибок очікуємо вже завтра. Як розповіли «УМ» в «Укргідрометцентрі», сьогодні останній день арктичних морозів, що тривали останні кілька днів: «Надалі до України прийде тепле середземноморське повітря, яке принесе з собою опади. Мокрий сніг поступово переходитиме у дощ».
Найбільше опадів очікується у західних, центральних та північних областях. «Достеменно сказати, чи цьогоріч знову затопить Закарпатську область, ми не можемо, але, імовірно, цього не станеться, бо інтенсивність потепління не така висока, як минулого тижня», — кажуть в «Укргідрометцентрі». Вже у п’ятницю, прогнозують синоптики, опади припиняться, проте відлига триватиме, а в Україну прийдуть тумани. Температура підніметься: на Півночі та в Центрі вночі вона коливатиметься від 4 морозу до 1 тепла, вдень — від 2 морозу до 3 тепла; трохи тепліше буде на Заході — від 2 до 3 морозу вночі й від 0 до 5 тепла вдень; на Сході очікується від 3 до 8 морозу вночі й до 4 градусів тепла вдень; на півдні ртутний стовпчик уже на Різдво залишить позначку «нуль» позаду і коливатиметься від 1 до 6 тепла вночі, а вдень підніметься до 11 градусів тепла.
Отож ймовірність повторення відлиги минулого тижня існує. Нагадаємо, тоді через різке потепління річки на Закарпатті вийшли з берегів і підтопили 23 приватні житлові будинки та одну загальноосвітню школу, 150 домогосподарств, близько 400 гектарів сільгоспугідь, пошкодили 170 метрів дорожнього полотна та до 100 метрів водозахисних споруд. Щоб упевнитись, що у Закарпатській області не планують знову наступити на ті самі граблі, «УМ» звернулася до Управління МНС області. Тут відповіли, що наразі не мають інформації про ймовірне потепління. «За нашими даними, утримуватиметься холодна погода. Гідрологічний аналіз річок вказує на стійке зниження рівня води», — кажуть у прес–службі. І додають, що люди і техніка перебувають у стані повної готовності. Рятувальники також кажуть, що готуватися до ймовірних повеней — робота обласного управління водного господарства. Диспетчер облводгоспу сказав «УМ», що «ще не час говорити про можливі повені». Певно, час прийде, коли вода буде вже біля порогу.
А поки країна все ще оговтується від минулих метеопотрясінь. Станом на 3 січня залишалися знеструмленими 24 населені пункти у двох областях: 14 у Київській та 10 у Черкаській.