Податкові органи придумали, як збільшити надходження до держбюджету — за рахунок банків, точніше — їхніх клієнтів. А спосіб дуже простий — контроль, контроль та ще раз контроль усіх банківських операцій. Щоб відмінити омріяні податківцями правила гри було складніше, ініціативи пропонують підкріпити змінами до законодавства, розказують в Асоціації «Український кредитно–банківський союз» (УКБС).
По–перше, ініційовані податковою законодавчі зміни фактично нівелюють поняття банківської таємниці, оскільки фіскальні органи бажають отримувати від фінансових установ будь–яку інформацію. В тому числі й щодо обсягів та призначення платежів, операцій за рахунками фізичних осіб та їхніх доходів. Окрім того, податківці хочуть зобов’язати Нацбанк та комерційні банки розкривати інформацію щодо іноземних доходів фізичних осіб. Таким чином, за банками намагаються закріпити невластиву їм функцію — податкових агентів фізичних осіб.
По–друге, податкова адміністрація намагається посилити фіскальний тиск на платників податків через реанімацію безакцептного, тобто безспірного списання коштів, без згоди платника — за рахунок введення до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» поняття «списання коштів без згоди клієнта банку». В Асоціації відзначають, що ввести подібні норми намагаються вже вдруге — першого разу така процедура вже було оскаржено УКБС та скасовано судом.
«Зазначені нововведення є неприйнятними, оскільки спрямовані на посилення фіскального тиску на платників податків, скасування поняття банківської таємниці та запровадження всеосяжного контролю ДПАУ над фінансовими установами і їхніми клієнтами», — підсумувала генеральний директор Асоціації «Український кредитно–банківський союз» Галина Оліфер.