Президент США Барак Обама лише в понеділок увечері вперше публічно відреагував на спробу знищення пасажирського літака американської авіакомпанії «Норзвест ейрлайнз», який на Різдво здійснював рейс з Амстердама до Детройта. Нагадаємо, запобігти цьому теракту вдалося лише завдяки пасажирам, які знешкодили терориста. Президент пообіцяв, що служби безпеки не залишать у спокої тих, хто планує замахи на Америку, а його адміністрація зробить усе, щоб знайти організаторів спроби підірвати авіалайнер.
Одночасно з виступом Обами на одному з інтернет–сайтів «Аль–Каїди» з’явилася заява, в якій ця терористична організація бере на себе відповідальність за підготовку до теракту на рейсі Амстердам — Детройт. У повідомленні зазначається, що спроба підірвати літак, яку здійснив 23–річний нігерієць Умар Фарук Абдул Муталлаб, є відповіддю на операцію США проти угруповання «Аль–Каїди» в Ємені.
Також Барак Обама розповів про ті кроки, які його адміністрація вже здійснила і має намір здійснити в майбутньому для попередження таких випадків. Можливо, вони зашкодять терористам, але вже напевне зіпсують задоволення від подорожей пасажирам авіаліній у всьому світі. Зокрема, Обама запропонував збільшити штат таємних співробітників поліції в літаках та посилити перевірки в аеропортах.
Тим часом в аеропортах унаслідок посилення заходів безпеки вже утворилися гігантські черги. За словами представників американського Управління з безпеки на транспорті (TSA), пасажири мають бути готові до затримок при проходженні контролю, особистого огляду та перевірки багажу. Управління заявляє, що для виявлення потенційних злочинців використовуватимуть «як видимі, так і не настільки явні заходи».
Окремі авіаперевізники додатково запроваджують власні правила безпеки. Зокрема, жорстко обмежують кількість предметів, які можна брати з собою в салон літака, змінюють правила поведінки пасажирів у салоні тощо. Так, відтепер на рейсах до США за годину до запланованого часу приземлення пасажири не мають права залишати свої місця, користуватися предметами зі свого багажу, прикриватися ковдрою. Деякі авіакомпанії (скажімо, «Сінгапур ейрлайнз», «Кореан ейр», гонконзька «Четей Пасіфік») частково або повністю заборонили своїм пасажирам користуватися на борту літаків інтернетом, ноутбуками та взагалі будь–якими електронними приладами для особистих розваг чи зв’язку. Італійські та шведські авіаперевізники запровадили додаткове сканування пасажирів та багажу, які вилітають до США. У Голландії особистий багаж відтепер підлягає додатковій перевірці, а в Новій Зеландії всіх пасажирів, які прямують до США, взагалі відокремлюють від решти для ретельнішого огляду. В аеропортах Німеччини, передусім у Франкфурті, окрім місцевих служб безпеки до контролю залучена поліція. На багатьох повітряних вокзалах світу збільшили кількість собак, здатних виявляти вибухові матеріали, а подекуди залучають іще й психологів, які спеціалізуються на аналізі поведінки підозрілих осіб у натовпі.