Столична мерія й далі «грабує» киян: із 2010 року кияни залишились ще й без річних проїзних квитків. «В інститут мені доводиться їхати трьома видами транспорту, — каже студентка другого курсу Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Анастасія Бобровська. — Ці щоденні переїзди суттєво впливають на бюджет сім’ї. Тому при підвищені цін у минулому році я одразу купила собі річний проїзний на метро. Завдяки цьому вдавалося скоротити витрати. Цьогоріч, як завжди, я здала гроші на проїзний у профспілку, але мені їх повернули». Звернувшись до кас метрополітену з проханням придбати річний проїзний квиток, кореспондент «УМ» переконався, що такого відтепер не існує. Річні проїзні, а також квартальні скасував своїм особистим розпорядженням київський голова Леонід Черновецький.
У call–центрі Леоніда Черновецького не знайшлося відповіді на запитання чому ж річні проїзні скасовано. Втім тут запропонували залишити колективну заяву на ім’я мера. Щоправда, таке звернення вже направила Черновецькому столична організація «Молодіжного союзу «Наша Україна». За словами очільника організації Ярослава Рудківського, скасовуючи проїзні квитки, міська влада виймає з кишень киян більше 115 мільйонів гривень. «Ви обіцяли, що багаті заплатять за бідних. А натомість, багаті купують «Роллс–Ройси», а бідні змушенні платити все більше і більше за проїзд у стареньких тролейбусах та вагонах метрополітену, — йдеться в заяві молодих «нашоукраїнців». — Як відомо, продаж річних та квартальних проїзних квитків є авансовим внеском киян за ще не отримані послуги, тобто фактично — це кредитні кошти, які надаються пасажирами безвідсотково! Очевидно, що при розумному використанні й не розкраданні цих коштів, можна не тільки забезпечити нормальне функціонування міського транспорту, а й профінансувати нарешті довгобуди: метро на Теремки та Троєщину».
«Відповіді на своє звернення ми досі не отримали, — повідомив «УМ» Ярослав Рудківський. — А тим часом студенти й досі запитують, чи будуть у продажу проїзні, ось навіть кілька хвилин тому цікавилися... Додам, що із тих 100 тисяч проїзних, які реалізовували в Києві, 40% відсотків люди купували саме як річні. За нашими даними, це питання начебто мають винести на розгляд Київради. Якщо ж проблему не вирішать позитивно, ми будемо змушені вдатися до безстрокової акції протесту».
Роман БЕБЕХ