Всіяний териконами і вугільними виробками Донбас, здавалося б, — найменш привабливий регіон України для ведення туристичного бізнесу, але й тут знайшли, що показати гостям майбутнього турніру з футболу Євро–2012. Як кажуть, те, що нам шкодить, нам і допоможе. Відтак у рамках туристичної програми до євротурніру в Донецьку для любителів екстриму готують особливий сюрприз — унікальний спуск у закриті для виробки вугільні шахти на максимальну глибину до тисячі (!) метрів. Цей проект отримав назву «Український техноленд» і його реалізуватимуть спільно з Мінвуглепромом і Благодійним фондом «Пальма Мерцалова». У планах його ініціаторів — також створення політехнічного музейного комплексу з 16–ма відділами — від гірничого до космічного. Гірничий відділ базуватиметься на базі закритих шахт «Червоний Профінтерн», де, власне, і здійснюватиметься спуск на глибину до 950 метрів, та «Юнком».
«Відтоді, як на цих шахтах зупинили виробку, минуло вже понад 10 років. Оскільки, з технологічних причин, просто затопити ці шахти неможливо, держава змушена витрачати на їхнє утримання близько 37 мільйонів щороку. У світі вже стикалися з подібними проблемами, і країни виходили зі складної ситуації саме завдяки створенню на базі промислових об’єктів ось таких туристичних зон. Наприклад, на туристичний центр свого часу було перетворено славетний німецький Рур. Проте, наскільки мені відомо, ніде у світі спуски цивільних на такі глибини, як плануємо ми, не здійснюються», — розповів «УМ» концепцію «Українського техноленду» його керівник Костянтин Воробйов. Неабияким «плюсом» проекту для регіону, на думку пана Воробйова, є можливість привабити додаткові інвестиції у депресивні шахтарські міста.
Майбутній музейний комплекс розташується на майданчику із загальною площею 100 гектарів. Це буде своєрідне технічне місто з відповідною інфраструктурою, справжніми експонатами і скульптурними композиціями з металу в стилі «техно», обіцяють ініціатори його створення. Наразі у профільному міністерстві проводиться підготовка до виконання практичної фази проекту та узгодження робочих моментів. Як запевняють його організатори, найбільше уваги приділяється питанням безпеки, а на шахті буде здійснено повну заміну обладнання. Відкрити музейний комплекс планують у 2012 році — одночасно зі стартом в Україні чемпіонату Європи з футболу.