Столиця шахтарського краю стала п’ятим віддаленим від моря містом, після Харкова, Дніпропетровська, Києва та Львова, де відкрито дельфінарій. Урочистості з нагоди такої події минулих вихідних у Донецьку супроводжувала акція протесту. А в Дніпропетровську напередодні й узагалі презентували Всеукраїнський рух «Україна без дельфінаріїв». Як повідомила член Дружини охорони природи «Фенікс» Дар’я Хархардіна, майже всі дельфінарії не мають необхідних документів для роботи, але зацікавлені мери міст сприяють їхній роботі. Приміром, у Дніпропетровську необхідний дозвіл видали на третій день після звернення про відкриття дельфінарію.
Ще цікавіше питання, звідки беруться тварини для дельфінаріїв? Адже дельфіни у неволі майже не розмножуються, їх вилов заборонено, а на експорт із Росії встановлено нульову квоту. Щодо походження тварин у Дніпропетровському дельфінарії, зокрема, фігурували відразу три версії: про врятованих дельфінів (самка Соня викинулася на берег унаслідок пневмонії, а самець Геральд став жертвою рибальських сітей, які його дуже травмували. — Авт.); про те, що дельфіни народилися у неволі; третя версія припускає, що тварин привезли з Росії близько десяти років тому. «У нашій країні функціонують тринадцять дельфінаріїв, у яких живуть майже 70 тварин. Невже всі вони хворі?» — запитують учасники руху «Україна без дельфінаріїв».
Активісти руху вже розробили правила утримання дельфінів у неволі. Окрім того, вони висунули до відповідних структур вимоги заборонити утримання тварин у прісній воді, заборонити імпорт дельфінів комерційним структурам з іншою метою, окрім наукової, і заборонити продаж і використання риболовецьких сітей, небезпечних для дельфінів. Найголовніше ж — на відлов тварин існує мораторій. Дозволяється їх тільки рятувати і допомагати повернутися до природного середовища. Як при цьому дельфіни опиняються у дельфінаріях, яких в Україні чимдалі більшає, залишається загадкою.