У Полтавському педагогічному університеті відкрито палеозоологічний музей. І хоча наповнили його, як і належить, викопними рештками тварин минулих геологічних епох, ідеться про своєрідний «живий», оречевлений посібник передовсім для викладачів і студентів природничого факультету. Саме вони створили цей навчальний музей-лабораторію, де репрезентовано кістки, черепи та фрагменти мамонтів, волохатих носорогів, північних і велетенських оленів, первісних бізонів, турів...
Тисячі років тому всі ці та інші «викопні» для нас тварини жили на теренах сучасної Полтавщини. До речі, «пасе» те доісторичне стадо в музеї цілком сучасний... тарбозавр. Діючу (хоча й зменшену) копію згаданого грізного хижака з родини динозаврів, яка сягає в довжину понад п'ять метрів, також виготовили університетські умільці.
Відкриття палеологічного музею його фундатори приурочили до відзначення 115-ї річниці з дня народження колишнього викладача вузу, видатного вченого Миколи Гавриленка. Останній був неперевершеним орнітологом, викладав ще й геологію і водночас залишався подвижником музейної справи, творцем кількох подібних скарбниць. Його унікальна колекція птахів із майже шести тисяч екземплярів сама по собі є невичерпним джерелом знань про живу природу. Тож продовжуючи справу Миколи Гавриловича, започатковуючи новий музей, на честь видатного зоолога у першому навчальному корпусі педагогічного університету урочисто відкрили меморіальну дошку.