Північний регіон Англії Керкліз, а потім промислове місто Бредфорд рішенням своїх представницьких рад ухвалили резолюції, в яких назвали Голодомор в Україні 1932—33 р. актом геноциду проти українського народу. Також місцеві депутати закликали уряд Великобританії вчинити за їхнім прикладом й офіційно визнати Голодомор геноцидом, передає «Німецька хвиля».
Це сталося значною мірою через просвітницьку діяльність місцевої української громади серед англійців. Річ у тім, що в містах Бредфорді і Гуддерсфілді, на які поширюються повноваження обох рад, мешкають досить великі організовані українські громади, які впродовж тривалого часу лобіювали питання серед англійських депутатів. Таким чином пропозиції про визнання Голодомору на засідання виносили спільно опозиційні лейбористи й більшість консерваторів, а рішення схвалили одностайно. «Рішення Бредфордської міської ради народилося з чудової підготовчої роботи бредфордського відділу Союзу українців, — вважає генеральний секретар Союзу українців Великобританії Федір Курляк. — Думаю, що ухвала ради є дуже важливим кроком у забезпеченні подальшого поширення знань у цій країні про жахи Голодомору і пам’яті про тих, хто зустрів таку варварську смерть в Україні за правління Йосипа Сталіна в 1932—33 роках».
Нагадаємо, наразі Голодомор офіційно визнали геноцидом уряди Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії та Колумбії.
А ТИМ ЧАСОМ...
Архівам — незалежність
Офіційна делегація Держдепартаменту архівів Служби безпеки України перебуває в Берліні, де вивчає досвід створення незалежної установи розтаємничення архівів спецслужби колишньої Німецької Демократичної Республіки — «Штазі». Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає УНІАН. За словами Наливайченка, СБУ вивчає можливість запровадження в Україні досвіду Німеччини, де створене Федеральне відомство з архівів «Штазі» — незалежне і не підконтрольне жодним правоохоронним органам та спецслужбам. «Я точно знаю, що такий крок потрібний Україні. Мається на увазі, що архіви СБУ і Міністерства внутрішніх справ, Служби зовнішньої розвідки та інших установ, які стосуються злочинів проти людства, мають бути остаточно відокремлені, систематизовані, вивчені, збережені і обов’язково оприлюднені, згідно із законодавством України. Залишилося небагато — підтримка уряду у фінансуванні такої установи», — заявив Валентин Наливайченко.