Виборці запитують кандидата

17.12.2009

Після резонансної публікації «УМ» на минулому тижні «Кандидат–хабарниця», у якій ішлося про те, що один із кандидатів на посаду глави держави — Юлія Тимошенко, — подаючи до ЦВК документи, приховала від виборців окремі факти власного кримінального минулого, в редакції не вмовкають телефони. Чимало виборців просять редакцію надати їм юридичну допомогу щодо захисту їхнього права знати всю інформацію про кандидатів у президенти України, щоб зробити правильний вибір. Після консультацій із юристами пропонуємо всім охочим не «обривати» редакційні телефони, а написати кандидату Тимошенко Ю. В. інформаційний запит за наведеним зразком.

 

 

Прем’єр–міністру України, кандидату в президенти України
Тимошенко Ю. В.

_____________________________________________________

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

громадянина України, виборця

_____________________________________________________,

(п.і.б.)

______________________________________________________

(адреса)

 

Інформаційній запит

Шановна Юліє Володимирівно!

У газеті «Україна молода» від 11.12.2009р. № 232 була розміщена стаття «Кандидат–хабарниця», в якій є інформація з посиланням на документи, що Ви давали неодноразово хабарі посадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації. Старший помічник головного військового прокурора, полковник юстиції Яловицький В. А. від 13 вересня 2004 року виніс постанову про притягнення Тимошенко Ю. В. як обвинуваченої у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 33 і ч. 2 ст. 291 (дача хабарів). Постановою цього ж слідчого стосовно Вас 11.11.2004 р. був оголошений міжнародний розшук як особи, що ухиляється від співпраці з прокуратурою Російської Федерації.

26 грудня 2005 року військова прокуратура Російської Федерації припинила стосовно Вас кримінальну справу за нереабілітуючими обставинами. Як заявив головний військовий прокурор Російської Федерації Олександр Савєнков, Ви письмово визнали себе винною у скоєнні злочину, що дало підстави стосовно Вас припинити кримінальне переслідування. Водночас він повідомив, що, «за російським законодавством, Ви визнані особою, що вчинила злочин».

Окрім того, Ваша вина у вчиненні злочину також підтверджується рішеннями господарських судів Російської Федерації.

Відповідно до вимог ст. 9 Закону України «Про інформацію», «всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій».

Ми є виборці, і маємо законне право знати всю інформацію про кандидатів у президенти України, щоб зробити правильний вибір.

Згідно з п. 6 ст. 51 Закону України «Про вибори Президента України», Ви написали заяву, в якій дали згоду на оприлюднення біографічних відомостей про себе. Ст. 32 Закону України «Про інформацію» надає нам право через інформаційний запит отримати необхідну для реалізації наших конституційних прав інформацію. А Ваш обов’язок — згідно зі ст. 33 цього ж закону — надати нам інформацію в терміни, визначені цією нормою.

На підставі викладеного прошу:

1. Надати мені або оприлюднити копію постанови військової прокуратури Російської Федерації від 26 грудня 2005 року щодо припинення кримінальної справи стосовно Вас.

2. Надати мені або оприлюднити інформацію, якого змісту заяву Ви написали на адресу військової прокуратури Російської Федерації, що була покладена в основу прийняття ними вищезгаданої постанови. Якщо Ви не винні у скоєнні злочинів, то чому писали заяву, а не вимагали повної реабілітації через суд?

3. Надати мені або оприлюднити копії рішень господарських судів Російської Федерації, якими були відшкодовані збитки з боку ЄЕСУ Міністерству оборони Російської Федерації.

4. Як Ви прокоментуєте заяву керівника головної військової прокуратури Російської Федерації, що Ви є особа, що вчинила кримінальний злочин?

 

З повагою,

 

«______» грудня 2009 р. ________________

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>