До останнього часу словосполучення «швейцарські банки» неодмінно йшло в парі із синонімом «надійні». Та після того як уряди США та Італії почали тиснути на Швейцарію з вимогами розкрити банківську таємницю й надати їм списки своїх громадян, які тримають на рахунках у швейцарських банках приховані від оподаткування на батьківщині кошти, федеральний уряд змушений був піти на поступки. Відтак слово «надійність» утратило сенс для тих, хто переховує у Швейцарії нечесно зароблені гроші. Черговим підтвердженням цього став скандал, який розгорівся у Франції.
Газета «Паріз’єн» повідомила, що французький уряд виплачував гроші за інформацію про тих співвітчизників, які тримають приховані від оподаткування кошти у швейцарських банках. І навела конкретний приклад. Співробітник швейцарського банку HSBC скористався своїм службовим становищем і викрав у своїй установі список трьох тисяч клієнтів, які зберігають тут на рахунках «брудні» гроші (загалом на суму три мільярди євро), і втік до Парижа, де передав список уряду Франції. Прізвище банківського «Штірліца» не називають, а ЗМІ подають його підпільне псевдо — «Антуан».
Розголошення цієї історії дуже неприємне як для Швейцарії, яка, виявляється, продовжує працювати з «брудними» грошима, так і для Франції, що, як з’ясувалося, займається підкупом та вербуванням шпигунів–інформаторів у банківському середовищі сусідів. Міністерство з бюджету Франції поспішило зі спростуванням: воно не платило гроші за інформацію, а «цей список отриманий із багатьох джерел». Доречно нагадати, що наприкінці минулого року президент Франції Ніколя Саркозі дав громадянам, платникам податків, кілька місяців на врегулювання справ із податковими органами та попередив, що відтак застосує всі можливі засоби для виявлення тих, хто не бажає дружити із законом.
Газета «Паріз’єн» повідомила, що Швейцарія провела власне розслідування справи і підтвердила, що співробітник женевського відділення банку HSBC дійсно викрав дані про банківські рахунки клієнтів за 2006 та 2007 роки, тому проти нього порушено кримінальну справу. Керівництво банку HSBC зазначило, що згадана особа мала «найкращу обізнаність у справах банку».