Данія на правах господаря Конференції ООН з кліматичних змін, яка триває в Копенгагені, запропонувала свій проект заключного документа. Його копії потрапили до провідних ЗМІ і гаряче дебатуються в кулуарах конференції, повідомляє Бі–Бі–Сі. Загальна думка така: документ не подобається більшості країн–учасників. «Данський текст загрожує успіху кліматичних переговорів у Копенгагені», — вважають представники групи G77, до якої входять представники країн, що розвиваються. Таку думку озвучив глава делегації Судану Лумумба Станіслас Діа Пінг, країна якого наразі головує в групі G77.
У зв’язку з появою данського проекту кілька екологічних неурядових організацій також розкритикували методи роботи Данії як організатора саміту за недостатнє врахування позицій так званого «третього світу». Проект є слабким і віддзеркалює елітарний та непрозорий підхід данського керівництва. Тактика залаштункових переговорів під керівництвом Данії здебільшого сконцентрована на задоволенні багатих та впливових країн, ніж на служінні більшості країн світу, які вимагають урівноваженого та амбітного вирішення», — заявила представниця Всесвітнього фонду дикої природи Кім Карстенсен. Представники екологічної організації «Друзі Землі» заявили, що данські пропозиції виділяти гроші на проекти, метою яких є скорочення шкідливих викидів у країнах, що розвиваються, — це не те, чого очікували від саміту. Адже головним завданням є скорочення викидів шкідливих парникових газів — до 40 відсотків — саме у розвинених країнах. Представники Китаю також відзначили, що пропозиції США, ЄС та Японії зі скорочення шкідливих викидів далекі від потрібних рівнів.
Бі–Бі–Сі коментує, що потрапляння у пресу данського проекту та китайську критику слід розглядати як елемент переговорного процесу. Представники уряду Данії, зі свого боку, вказують, що в кулуарах конференції кружляють ще кілька проектів заключного документа, тому не слід сконцентровувати увагу саме на їхньому. Узгоджений, мовляв, з’явиться пізніше, переконує данський міністр у справах клімату Конні Хедегаард. Фахівці ж вказують на занадто великі розбіжності в позиціях передових країн та країн, що розвиваються, і висловлюють сумніви, що в останній день конференції, 18 грудня, вдасться укласти всеохоплюючий заключний документ, який задовольнить усіх учасників перемовин і допоможе планеті боротися з кліматичними змінами.