На Волинь Президент України Віктор Ющенко приїхав на запрошення відсвяткувати разом з волинянами 70–річчя з дня утворення області та 810–річчя Галицько–Волинського князівства.
Свій візит Президент розпочав у селі Смолигів Луцького району. Саме тут два роки тому було закладено камінь на місці будівництва найпотужнішого у Східній Європі заводу харчових продуктів швейцарської компанії «Нестле». І ось, рівно за два роки, перша черга заводу вже готова до експлуатації. Президент висловив переконання, що запуск подібних підприємств є свідченням відродження українського аграрного сектору і рівняння України на європейські стандарти. Загалом же, на думку Віктора Ющенка, наш аграрний сектор «за останні три роки зазнав позитивних змін і темпи приросту інвестицій були позитивними» — Україна отримала 30 млрд. доларів іноземних інвестицій.
Потім Президент прибув до Луцька. Там на Віктора Андрійовича вже чекали викладачі та студенти Волинського національного університету. Під час зустрічі з освітянами та молоддю Президент висловив сподівання, що 18 грудня в Загребі під час засідання Ради міністрів ЄС буде прийнято позитивне рішення щодо приєднання України до договору про енергетичне співтовариство. Президент також звернувся до теми внесення змін до Конституції. Віктор Андрійович наголосив, що тема конституційної реформи стосується кожного, оскільки йдеться про реалізацію інтересів усіх членів суспільства. «Держава завжди має вади. А мінімізує ці вади тільки демократична система, — сказав він.
Та найголовніша імпреза, на якій з нетерпінням очікували на приїзд Президента, — урочистості з нагоди 70–річчя утворення області. Проте опоненти з табору волинських «біло–сердечних» вирішили зіпсувати свято і підготували Президенту геть не сердечну зустріч. Ще за кілька днів до приїзду заступник начальника виборчого штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко, депутат облради Віктор Коротун заявив публічно, що вони готуються провести акції протесту проти приїзду Віктора Ющенка. Така зовсім не толерантна поведінка БЮТівців викликала супротив та зворотну реакцію навіть у людей, далеких від політики. Чому це одна політична сила, яка уявила себе вже переможцем, вирішує за всіх волинян? І хто давав їй право вирішувати, може Президент приїхати на Волинь чи ні? Площу Лесі Українки перед обласним драмтеатром, де відбувалася урочиста академія, взяли в облогу біло–сердечні намети — їх нараховувалося 27, решта ж партій була представлена тут, як завжди, одним–двома агітаційними наметами. Щоправда, лозунги провокаційного та образливого змісту прихильники БЮТ змушені були згорнути. А свій 70–річний ювілей Волинська область відсвяткувала з Президентом.