Національна філармонія України. На вході працюють металошукачі й охоронці. Такі підвищені заходи безпеки не в честь відомого російського оркестру: організатори очікують прибуття іменитих гостей. Оминаючи рамки, у фойє філармонії входять Олена Франчук і Віктор Пінчук, Петро Симоненко з новою дружиною Оксаною Ващенко, Святослав Вакарчук і Ляля Фонарьова. Тим часом по залу прогулюються більш пунктуальні селебрітіс — Влада Литовченко, Лілія Пустовіт, Сергій Тарута. Всі вони гості російсько–українського бізнесмена, президента фонду прямих інвестицій Icon Private Equity Кирила Дмитрієва, який у спілці з Володимиром Співаковим 7 грудня організував концерт «Єдиний світ творчості». Тональність культурної події читається вже в назві, проте чітке формулювання заходу дав відомий політик і знаний автор крилатих висловів Віктор Чорномирдін, VIP №1 того вечора. «Я, звичайно, за дружбу між нашими країнами. Разом ми непереможні», — не витримав екс–посол Росії в Україні і відволікся на політичний пасаж.
«Єдиний світ творчості» був задуманий як спільний концерт обдарованих дітей з України та Росії, для яких виступ на одній сцені із всесвітньо відомим камерним оркестром має стати знаковим моментом у кар’єрі. Хоча юним російським обдаруванням до уваги з боку «Віртуозів Москви» не звикати: всі п’ятеро учасників — стипендіати Благодійного фонду імені Співакова, грають на інструментах, подарованих Фондом і часто виступають на одній сцені з «Віртуозами». Здається, що їхній приїзд у Київ — ще одна можливість показати Україні та її владі, як у Росії підтримують таланти, які разом творять міф про велику російську культуру. Флейтист Артем Науменко, скрипалька Олександра Лі, кларнетист Михайло Мерінг та Сергій Фіноєдов з гобоєм своєю віртуозною грою заслуговують на створення молодшого складу «Віртуозів Москви».
Україну на концерті представляла четвірка талантів — неймовірно обдаровані діти, лауреати різноманітних конкурсів, яким уже сьогодні аплодують відомі музиканти. Бурю позитивних емоцій у залі викликав 10–річний Владислав Хайрутдинов (фортепіано), який виконав концерт Гайдна. Його виступ під першим номером задав настрій усьому вечору: достойно й легко виступили й інші діти з України — Богдан Шалига (скрипка), Юрій Брошель (саксофон) і Анастасія Царапенко (вокал), відома вже сьогодні завдяки телешоу «Танцюю для тебе–2». Хоча унікальний низький спів 11–річної дівчинки дещо дисонував із грою камерного оркестру. «Я не дуже люблю спів під класичну музику. Але в даному випадку це було доречно», — висловив свої враження про дитячий виступ Святослав Вакарчук.
Незважаючи на благодійний зміст концерту, публіка все ж очікувала і сподівалася почути більше номерів від «Віртуозів». Наче відчуваючи це, Співаков наостанок махнув диригентською паличкою, і оркестр заграв танго П’яцолли. Так на мажорній ноті закінчився благодійний концерт із політичним підтекстом.