Відтепер святого Миколая можна зустріти в інтернеті. Минулого тижня запрацював його «твіттер», який скоро має завітати до кожного маленького українця. «Твіттер» — це мікроблог, у якому користувач залишає короткі повідомлення. Зазвичай про те, що він робить саме зараз. Але святий Миколай не витрачає час на пусті балачки. Цей мікроблог для того, щоб приймати нематеріальні побажання та шукати Миколаю помічників, які зможуть привітати 19 грудня нужденних дітей. За короткий час існування мікроблогу до Святого Миколая вже надійшло кілька побажань, серед яких — дати здоров’я та допомогти здати зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів. Усім, хто надішле свої прохання, Святий Миколай обіцяє приємний сюрприз.
Подружитися з останніми новинками у світі інтернету Святому Миколаю допомогли волонтери всеукраїнської екуменічної благочинної акції «Святий Миколай мандрує Україною», бо ж саме вони ведуть цей мікроблог. Акція проходить четвертий рік. Завдяки їй нужденні діти по всій Україні отримують на День святого Миколая подарунок. «Зазвичай ми приносимо їм солодощі, залежно від віку — іграшки, книги або журнали, іноді фрукти, часом, особливо в інтернатах, дітям потрібний одяг. Деколи виникає потреба і в гігієнічних засобах», — розповів «УМ» голова оргкомітету Тарас Яценко. Цього року організатори планують охопити 22 тисячі дітей по всій Україні. Представники громадських організацій, співробітники соціальних служб або священики працюють як координатори акції у регіонах. Робота дозволяє їм збирати максимально актуальну інформацію про дітей, яким потрібна допомога. «Акція екуменічна, тобто до неї залучаються представники різних конфесій. Крім того, у нас працює «гаряча лінія», надходять листи, де просять привітати ту чи іншу родину», — каже Тарас.
Серед благодійників акції «Святий Миколай мандрує Україною» — різноманітні фірми, видавництва, приватні підприємці, громадські організації, а також музичний гурт «Гайдамаки». «Минулого року вони проводили для дітей майстер–класи з гри на музичних інструментах, а сам лідер гурту, Олександр Ярмола, допомагав пакувати подарунки», — пригадує Тарас Яценко. Крім того, цьогоріч до акції збираються долучитися ще кілька відомих музичних гуртів. Фізичні особи також можуть робити благочинні внески. Цього року з’явилася можливість запросити Святого Миколая до себе додому. Таким чином, заможніші люди зможуть побавити своїх дітей, допомігши коштами іншим.