Раз ромашка, два ромашка

06.04.2004
Раз ромашка, два ромашка

      Коли болить голова, які тільки ліки не ковтають люди, щоб позбавитися цієї напасті. А от автори сайту health.rin.ru радять не забувати про ароматерапію. Всі ароматичні олії можна використовувати як холодний компрес на чоло та скроні, кажуть фахівці. Як це робиться? Додайте п'ять крапель у маленьку мисочку з холодною водою, намочіть у ній шматочок чистої матерії та накладіть його на лоб та скроні. Можна зробити й інакше: втерти за допомогою м'якого масажу дві краплі олії безпосередньо у скроні. Тільки пам'ятайте, що різні олії діють по-різному.

      Лавандова олія розслабляє, зігріває і тамує біль. Вона якнайм'якша. Якщо відчуваєте напругу в м'язах шиї, накладіть гарячий компрес одночасно на шию та верхню область спини.

      Олія м'яти перцевої добре освіжає, може полегшити ваше самопочуття при нежитю, повністю закладеному носі. Цю олію можна використовувати в рівних частках із лавандовою олією, оскільки вони ефективно доповнюють одна одну.

      Розмаринова олія стимулююче діє на центральну нервову систему. Нею можна зняти головні болі, що виникають від розумового перенавантаження та перевтоми. Вона також допомагає очистити носові пазухи.

      З головним болем можна боротись і за допомогою цілющих трав. Якщо при перших ознаках головного болю ви вип'єте трав'яний чай, то біль може стихнути на самому початку. Якщо ж головний біль сильнішає і повторюється регулярно — зробіть настій, ефект буде кращий.

      Ромашка лікарська допомагає при тупих пульсуючих болях у верхній частині голови, що обумовлені розлиттям жовчі, переїданням чи нетравленням шлунка.

      Липовий цвіт заспокоює нерви, і тому рятує тих, у кого голова болить від перенапруження. Для більшого ефекту і підняття душевного тонусу його радять поєднувати із м'ятою перцевою.

      Сама ж м'ята перцева знімає головні болі, пов'язані з порушенням травлення і синуситом — запаленням слизових оболонок пазух носа.

      Розмарин призначають при болях, що зумовлені нервовим виснаженням, депресією. У поєднанні з м'ятою перцевою це гарний спосіб погамувати похмільний синдром. Не забувайте, що головні болі можна попередити. Різноманітне здорове харчування, зменшення вживання алкоголю, кави і чаю, заняття фізкультурою і прогулянки на свіжому повітрі, безумовно, зроблять напади болю рідшими. Також уникайте різких дієтних переходів — з багатого раціону, наприклад, на бідний на цукор, це теж може спровокувати головний біль.

  • Пігулка не допоможе…

    Протистояння навколо можливої ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 відбувається у кількамісячному вимірі. Працівники диспансеру просять передати з обласної комунальної власності у міську цілісний майновий комплекс, щоб і майно, і приміщення залишились на місці, а колектив працював там і надалі. Вони згодні на реорганізацію чи оптимізацію, аби лише тубдиспансер не ліквідували. >>

  • Не лікують, а вбивають

    До 30% антибіотиків орального застосування продаються у США за неправильно виписаними рецептами. Помилкова діагностика на невідповідний рецепт на антибіотики є головною причиною виникнення резистентної стійкості мікроорганізмів на антибіотики, випливає з дослідження, результати якого подані в «Журналі Американської медичної асоціації» (Journal of the American Medical Association). >>

  • Чіпкий, як кліщ

    Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає. >>

  • Смертельний бізнес

    «Хворіти сьогодні особливо дорого, навіть не враховуючи вартості ліків, на звичайний похід у поліклініку зараз потрібно викласти мінімум 300 гривень», — такими враженнями діляться між собою українці в бесідах те-а-тет, такими повідомленнями нині завантажена чи не вся інтернет-мережа. >>

  • Провал операції, або Як вижити в котлі медреформи?

    Улюблений вітчизняний спосіб заговорити тему: спростовувати неіснуюче або почати планувати давно існуюче. Триває п’ятий рік експерименту з реформи охорони здоров’я у пілотних регіонах країни: на Вінниччині, Дніпропетровщині, Донецькій області (там зараз не на часі) та Києві. І що ж маємо реально? >>