Пакистан: бомба під мечеть
У мечеті міста Равалпінді, що в Пакистані, вчора вранці підірвали бомбу. І відразу потому група терористів розпочала стрілянину з урядовими військовими, що прибули на місце НП. «Аль–джазіра» повідомила вчора о 12.00, що вибухів було навіть кілька, і всі вони були здійснені терористами–смертниками з Талібану. За даними цього авторитетного арабського телеканалу, загинуло щонайменше десятеро людей. Приблизно в той же час Бі–Бі–Сі повідомила з посиланням на владу Пакистану про приблизно 30 загиблих.
Равалпінді розташований неподалік столиці країни — Ісламабаду. У цьому місті розміщено штаб–квартиру збройних сил Пакистану. Саме тому місто неодноразово ставало об’єктом терористичних атак. Так, остання з них, у жовтні нинішнього року, — захоплення талібами заручників у приміщенні Генштабу. Будівлю військові відбили у нападників за кілька годин, однак троє заручників загинуло.
Скандал із потеплінням
7 листопада в Копенгагені пройде саміт ООН щодо глобального потепління, де, як раніше планувалося, буде вдосконалено квоту викиду отруйних речовин у атмосферу різними країнами — так званий Кіотський протокол. Ця подія вже обросла інтригами. Насамперед на початку нинішнього тижня скандал спричинило листування науковців із кліматичних питань з Університету східної Англії зі своїми зарубіжними колегами, які переконували: глобальне потепління не має нічого спільного з діяльністю людини. Це листування викрали хакери і розмістили в інтернеті. Як вважають оглядачі Бі–Бі–Сі, такий скандал спрацював на руку тим країнам, які не бажають скорочувати кількість викидів у атмосферу, наприклад Сполученим Штатам. Натомість Єврокомісія заявила: скандал навколо оприлюднених версій науковців не повинен вплинути на рішення саміту, і більшість авторитетних учених світу дотримуються думки, що саме енергійна діяльність великих підприємств і взагалі технологічний розвиток людства сприяють глобальному потеплінню.
Бабусі Путіна
Відразу після «прямої лінії» російського прем’єр–міністра Володимира Путіна, буквально впродовж години, двоє літніх громадянок Росії отримали нове житло. Одна з них — 84–річна ветеран війни Ніна Демиденко з міста Азов Ростовської області. Як пише газета «Аргументи і факти», рідня під час спілкування з Путіним у прямому ефірі поскаржилася на дії влади містечка, яка не дає старенькій житло, хоч постійно обіцяє. Зачувши таку критику, мерія Азова зібралася на екстрену нараду і ще до завершення ефіру оформила документи на нову однокімнатну квартиру для Ніни Демиденко. Ще одна пенсіонерка, якій вдалося вирішити квартирне питання завдяки «бесіді Путіна з народом», — 78–річна Олена Голубєва з Тверської області. Її будиночок постраждав під час теракту на «Невському експресі». Жінка, яка сама 30 років пропрацювала на залізниці, допомагала постраждалим пасажирам поїзда — надавала їм першу медичну допомогу, поки не прибули фахові лікарі. Путін пообіцяв, що будиночок старенької відремонтують і, можливо, переселять поближче до родичів, у сусіднє містечко. А губернатор Тверської області, як повідомляє ІТАР–ТАКС, виявився ще щедрішим — заявив, що пані Голубєва може обирати собі житло, «яке побажає».
Ефір Путіна тривав позавчора 4,5 години. Більше ніхто з бажаючих житла не отримав.