П’ятниця — це вже майже субота, коли працювати неохота й можна розслабитися. От і народні депутати на цей день зазвичай «складних» питань не планують, щоб не перенапружуватися. Вчора вирішили послухати міністра праці й соціальної політики Людмилу Денисову, відставки якої вимагає Партія регіонів. Але питання про відставку так і не поставили — для початку просто ознайомилися зі звітом, хоч і попередили, що це — ще не кінець.
Та для початку розім’ялися — голосуванням за депутатські запити до Президента. Серед них була й чергова вимога до глави держави внести у Верховну Раду подання на звільнення Володимира Стельмаха з посади глави Національного банку «за збитки, завдані громадянам і банківській системі України». Сам запит підтримали, оскільки для цього треба тільки 150 голосів (проголосувало 164), а от направити його до Президента не вдалося — при необхідних 226 кнопки «за» натиснули тільки 155 нардепів. Більшість — БЮТівці, плюс кілька «литвинівців» і найпалкіше «коаліційних» «НУНСівців» — зокрема, один з авторів запиту Юрій Кармазін та Геннадій Москаль, який давно вже очолює кримську міліцію й повинен був здати депутатський мандат.
За інформацією з джерел «УМ», питання про звільнення Стельмаха, як завжди, постало з простої причини: Нацбанк знову відмовився проспонсорувати уряд. Цього разу — негайно перерахувати Кабміну прибуток НБУ (трохи більше 600 мільйонів гривень). Оскільки перераховувати ці кошти можна не раніше кінця року, Нацбанку відклав задоволення чергової потреби Кабміну, а на особисте прохання поступитися принципами Володимир Стельмах вкотре відреагував негативно.
Після БЮТівської невдачі зі Стельмахом парламент перейшов до Денисової. На її відставці наполягає опозиційна фракція «Регіонів», оскільки Мінпраці «не виконує закон про підвищення соціальних стандартів». Денисова з трибуни наголосила, що для виконання цього закону до кінця поточного року потрібно 8,2 млрд., а наступного року — понад 70 млрд. (дивно, але раніше навіть у БЮТ називали майже удвічі меншу суму), а для бюджету це просто нереально.
Так чи інакше, нічим особливим для пані міністра цей звіт не завершився — хоч у ВР і є зареєстрований «регіоналом» Папієвим проект постанови про звільнення Денисової, на голосування його не поставили. Як переконана сама пані Людмила — через те, що для її відставки бракує голосів, і Партія регіонів це добре усвідомлює. Натомість у ПР запевняють, що відставка міністра соцполітики з порядку денного не знята. «Ми повернемося до розгляду цього питання найближчим часом», — запевнив Микола Азаров.