Позавчора працівники карного розшуку Києва затримали на Привокзальній площі банду «залізничних» рекетирів разом із їхнім багаторічним лідером — 52–річним авторитетом на прізвисько «Бабай». Як розповіла «УМ» заступник речника столичної міліції Наталія Сторожик, загалом до тенет правоохоронців потрапило четверо здирників, їх підозрюють у намаганні підпорядкувати собі перевізників пасажирів. Проти кримінального «квартету» порушено кримінальну справу за ч. 2. ст. 206 КК (перешкоджання господарській діяльності), яка передбачає до п’яти років позбавлення волі.
Як відомо, на Центральному залізничному вокзалі Києва «стартує» чимало міських та міжміських «маршруток». «Бабай» та команда, які звикли отримувати «данину» на вокзалі з усіх, намагалися вимагати гроші й із «маршрутників». Якою саме була «такса» рекетирів, у міліції не повідомляють. Але свої погрози непокірним «бабаї» завжди реалізовували, щоб решта від «рук не відбивалися». Так, за даними правоохоронців, бандити «пропонували перевізникам певні умови, а в разі відмови від їх виконання погрожували фізичною розправою, блокували транспортні засоби на маршруті, проколювали їм колеса тощо».
Водночас, у столичній міліції не повідомляють подробиць затримання «Бабая» і Ко. «За кілька днів, коли розпочнеться слідство і після допитів, буде отримано нову інформацію, ми її повідомимо», — каже пані Сторожик. Лаконічність правоохоронців зрозуміла: адже рекетирів затримано за ст. 115 КПК. Тобто на 72 години (три доби), і цей термін минає вже сьогодні. У подальшому лише суд може обрати підозрюваним міру запобіжного заходу — утримання під вартою або, навпаки, відпустити їх на підписку про невиїзд.
Нагадаємо, що групу «Бабая» неодноразово звинувачували в «контролі злочинного життя вокзалу». Його «бійці» грабували заробітчан, під його наглядом «працювали» так звані «лохотронщики», шахраї, перекупники квитків, валютні міняйли тощо. «Данину» платили, як жінки, які щодобово здають квартири приїжджим, так і бабусі, що торгують їжею на пероні. Проти «Бабая»вже порушували справу у 2005 році (тоді ж з вокзальної міліції звільнили, або перевели чимало співробітників, яких підозрювали у співпраці з рекетирами), але після десяти місяців відсидки у СІЗО, він вийшов на волю. Феміда вирішила, що слідчі зібрали недостатньо доказів його вини. А його адвокатом був колишній керівник слідчого відділу вокзальної міліції.Тепер вокзального рекетира затримали знову, й так само знову в цьому чомусь не відзначилися співробітники лінійного відділення міліції вокзалу.