Повені в Саудівській Аравії: вже 70 жертв
Через повені в Саудівській Аравії загинули вже 70 осіб, передає Бі–Бі–Сі. Усі смерті від стихії зафіксовані в районі міста Джедда та на березі Червоного моря. І це дає підстави владі країни стверджувати, що жоден із загиблих не є паломником до мусульманської святині — Мекки.
Нові комісари
Учора президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу оголосив про розподіл портфелів серед нових членів ЄК. Так, віце–президентом ЄК став Хоакін Альмунія, повідомляє сайт Єврокомісії. Колишній комісар із питань енергетики Андріс Пієбалгс відтепер опікуватиметься політикою розвитку й допомоги третім країнам. Комісаром з енергетики стане німець Гюнтер Еттінгер. А за політику сусідства, зокрема й за відносини з Україною та за політику розширення ЄС, відповідатиме представник Чехії Стефан Фюле — як сказано, «у тісній співпраці з міністром закордонних справ Кетрін Ештон». Утім остаточний склад «уряду Європи» затверджуватиме Європарламент у січні.
Затонулий суховантаж пустив нафтову пляму
В Азовському морі, у районі затоплення суховантажу «Берил», що належить Грузії, з’явилася нафтова пляма, яка місцями розривається, загальною площею 2500 кв.метрів. Як з’ясувала радіостанція «Ехо Москви», це наслідок витоку дизельного палива з баків двигунів «Берила». Місце затоплення судна російські рятувальники обгородили спеціальними бонами в радіусі 700 метрів. Нагадаємо, судно зіштовхнулося з подібним турецьким суховантажем уранці 25 листопада поблизу берегів Росії, втім до українського берега звідси — не більше десяти кілометрів. Що надалі робитимуть із затонулим суховантажем — ще не відомо.
Туніського журналіста засуджено за критику президента
Туніський суд засудив до шести місяців ув’язнення місцевого журналіста Тауфіка Бен Бріка, активного критика президента країни Зіна ель–Абідіна Бен Алі, повідомляє «Євроньюз». Медійника визнано винним «в агресивних діях по відношенню до жінки, яка подала на нього судовий позов». Міжнародні правозахисні організації, зокрема «Репортери без кордонів», гостро розкритикували перебіг судового процесу. Вони вважають усі висунуті проти журналіста звинувачення сфабрикованими. Правозахисна організація «Міжнародна амністія» внесла прізвище засудженого до свого списку в’язнів сумління і вимагає його звільнення.
49–річний Бен Брік неодноразово друкував у французькій пресі, зокрема в журналі «Нувель обсерватер», статті з критикою президента Тунісу та порушення прав людини. Журналіста заарештували 29 жовтня, майже відразу після переобрання Бен Алі на п’ятий президентський термін. Президент Бен Алі, який вже 22 роки поспіль править Тунісом, видав заяву, в якій засуджує «втручання інших країн у внутрішні справи Тунісу».