«УМ» уже повідомляла про призупинення зусиллями співробітників СБУ діяльності одного з найбільших інтернет–провайдерів у Дніпропетровську — «Фрегата». Проте згодом бурхливі події повернулися іншим боком. Співвласники низки інших провайдерів, зокрема «Лайн–ком» і «Форт ДКС», заявили про рейдерські дії саме з боку «Фрегата» й озвучили факти. Спершу представники «Фрегата» ініціювали переговорний процес із метою досягти згоди щодо об’єднання. Як розповів співвласник і директор ТОВ «Лайм–ком» Роберт Богач, вони пристали на пропозицію інвестицій у їхню компанію в обмін на 49 відсотків акцій. Проте невдовзі партнер свої зобов’язання виконувати перестав. 49% акцій продали іншому партнеру. А понад 2 тисячі абонентів змушені були перейти на обслуговування до «Фрегата».
Приватне підприємство «Аліса» — інтернет–провайдер, який працював у Дніпродзержинську, — зазнало обшуків із вилученням обладнання. Абоненти, що залишилися без зв’язку, знову ж таки мусили перейти «під крило» «Фрегата», від імені якого переговори вели ті ж особи, що й із «Лайм–ком». Співвласник і директор ТОВ «Форт ДКС» Дмитро Квач розповів, що з ним «фрегатівці» також неодноразово зустрічалися і пропонували злитися в одну структуру з метою монополізувати ринок. Коли він на такі умови не пристав, заявилися співробітники Управління боротьби з економічною злочинністю, які проводили обшук і вилучали комп’ютерну техніку. При цьому вони прозоро натякали здатися на милість «Фрегата».
З іншого боку, інтернет–провайдери, які скаржаться на «Фрегат», до правоохоронних органів з офіційними заявами не зверталися. Вони пояснюють: «фрегатівці» діють настільки красиво, що «зачепитися» за кримінал украй складно. За великим же рахунком ця тема знову виводить на фінансову групу «Приват». Як уже повідомила дніпропетровська преса, батько одного з власників «Фрегата» В’ячеслава Мішалова є власником корпорації «Майстер», людиною впливового бізнесмена Ігоря Коломойського. Принаймні без серйозного «даху» важко уявити, як може абонентська база інтернет–провайдера зрости з 2 до 28 тисяч, а разом зі всілякими надбудовами кількість користувачів у цілому по Дніпропетровській області сягає 200 тисяч чоловік.