Наближається Великдень. У день свята православні храми зберуть під своїми склепіннями десятки тисяч віруючих. І якщо для парафiян церква є місцем спілкування з Богом, то для пожежників вона передусім є об'єктом підвищеної небезпеки. Судіть самі: тут вам і відкритий вогонь від численних свічок, і велика кількість людей, які (борони Боже) можуть від цього вогню постраждати.
Те, що проблема існує, засвідчила нещодавня перевірка культових споруд Головним управлінням МінНС у Київській області щодо дотримання протипожежної безпеки. У ході перевірки 522 церков Київщини було виявлено 3802 порушення. А це і непрацездатний стан систем антипожежної сигналізації та протипожежного водозабезпечення чи взагалі їх повна відсутність, і невідповідність вимогам шляхів евакуації тощо. Певна річ, що зреагували співробітники Головного управління МінНС у Київській області відповідно: експлуатація частини приміщень і дільниць електромереж у храмах призупинена, а з батюшками та їхніми парафiянами проведено «виховну роботу».
Занепокоєння пожежників стало зрозумілим під час спільного рейду працівників ЗМІ й фахівців обласного управління МінНС у Васильківському районі. Православних храмів тут загалом 26. Однак не всі вони новозбудовані, як, приміром, Свято-Покровська церква у селі Гребінки. Скажімо, церква Пресвятої Богородиці у селі Тростинка має поважний вік і взагалі побудована з дерева, отож потребує підвищеного протипожежного нагляду. А будівля Храму Святого Духа у Саливонках, споруджена місцевими жителями власноруч, узагалі перебуває в аварійному стані. Стіни де-не-де потріскалися, дах протікає, отож існує загроза потрапляння води на електромережу...
Іван ЛЕОНОВ.
Довідка «УМ»
За останні 4 роки в культових спорудах на території України сталося 94 пожежі. Прямі збитки від цих НП становлять близько 870 тисяч гривень, побічні — понад 1,25 мільйона гривень. Найбільша кількість пожеж сталася у храмах Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.