Військовий суд Одеського гарнізону позавчора ухвалив постанову про утримання під вартою офіцера 28–ї окремої механізованої бригади шостого армійського корпусу, капітана Віктора Карпова, з табельної зброї якого отримав смертельне поранення військовослужбовець Антон Морозов. Тим часом слідчі Військової прокуратури Південного регіону розслідують дві кримінальні справи: одну — «за фактом порушення внутрішнього порядку» у зазначеній військовій частині при несенні караульно–гарнізонної служби; другу — «порушення правил поводження із зброєю, що призвело до смерті». Представники прокуратури підтвердили для преси наявність неодноразових скарг солдатів на затриманого пана Карпова, котрий «допускав перевищення службових повноважень».
За словами військового прокурора Південного регіону України Миколи Фещука, попереднє слідство встановило, що напередодні трагедії «капітан дістав пістолет і, фактично зловживаючи своїми посадовими обов’язками, погрожував ним, розмахував, клацав, не посилаючи патрон у патронник». «Він також зізнався, що порушив правила внутрішньої служби, і в тому, що через його необережність відбувся постріл. Інше питання, що затриманий твердить, нібито особисто не стріляв», — зазначає прокурор Фещук.
Військова прокуратура має намір завершити розслідування «справи рядового Морозова» упродовж двох місяців. Причому в разі визнання судом вини Карпова йому загрожує позбавлення волі терміном від двох до восьми років. Якщо ж буде доведено, що убивство військовослужбовця строкової служби Морозова було умисним, суд може винести вирок про довічне ув’язнення.
Нагадаємо, що смертельне поранення з вогнепальної зброї солдат Морозов отримав 15 листопада. За першою, офіційною, версією, він загинув нібито «через необережне поводження зі зброєю». Проте 17 листопада батько загиблого Олександр Морозов і брат–близнюк Олексій, котрий служив разом із Антоном, прийшли в редакцію одного з видань і заявили, що «Антона убили». Як випливає з їхніх розповідей, ситуація увечері 15 листопада склалася так. Після відбою капітан Карпов зайшов до казарми і пройшов у канцелярію. За кілька хвилин наказав зайти черговому Антону Морозову. Згодом капітан викликав у канцелярію і днювального — Олексія Морозова. Як розповів Олексій, увійшовши до канцелярії, він побачив, що «брат стоїть струнко перед капітаном, а в руках Карпова — табельний пістолет Макарова зі спрямованим у підлогу дулом...» При цьому капітан періодично клацав «вхолосту» курком.
Коли Олексій увійшов, пістолет негайно був спрямований на нього. Капітан спитав: «Ну як, не боїшся?». Після чого послав солдата зробити йому каву. Олексій вийшов і буквально за 15 секунд почув постріл. Кинувся назад до канцелярії й у дверях він зіткнувся з Карповим — той тримав у руці пістолет. А в канцелярії лежав брат із кульовим пораненням у правій скроні. Невдовзі ж Олексій почув, як капітан Карпов повідомляв комусь по телефону: «Приїжджайте негайно сюди, я ненавмисно застрелив солдата!». Хвилин за десять, свідчить Олексій, казарму заповнили офіцери, потім прибули працівники Військової прокуратури. Як наголосив Олексій Морозов, якого відразу демобілізовано зі Збройних сил, капітан Карпов виділявся серед інших офіцерів жорстоким поводженням і любив лякати солдатів табельною зброєю.