Це визначено відповідним наказом керівника військового відомства Анатолія Сердюкова. Нововведенням циркулярно через штаб флоту днями вже «ощасливили» чорноморців. Надто тих, хто підлягає скороченню (на ЧФ уже звільнено дві тисячі осіб, ще дев’ять тисяч — на черзі. — Авт.). Їх, звичайно, із займаних відомчих квартир командування без судового рішення не вижене. Але проводити з житловими квадратами будь–які операції, як то приватизовувати, обмінювати, залишати у спадок тощо, тим, хто втратив зв’язок з Міноборони Росії, — тепер зась. Заборона розповсюджується навіть на цілий житловий масив у Камишовій бухті, де, як відомо, багатоповерхівки для сімей моряків звели на кошти уряду Москви, і формально до відомчого житлового фонду вони не належать.
Така перспектива фактично «прив’язує» родини російських офіцерів і мічманів до українського Севастополя. Якщо хтось із них усе ж таки забажає перебратись на «дембель» на історичну батьківщину, то зобов’язаний здати казенну квартиру й отримати натомість сертифікат, котрий формально гарантує отримання житла за обраним місцем проживання. Але навряд чи хтось при здоровому глузді добровільно відмовиться, скажімо, від облаштованої трикімнатної квартири на березі Чорного моря, щоб залишитись із папірцем, за яким, подейкують, можна хіба розраховувати на «гостинку» у глухій російській провінції.
Згаданим міністерським наказом певною мірою перекладається частина відповідальності і на Севастопольську міськадміністрацію, і на Україну зокрема. Адже, згідно з українсько–російською угодою, обидві країни мають гарантувати своїм колишнім військовим надання повноцінного житла в обмін залишеного службового. Але кому сьогодні потрібен чужий клопіт, коли в тому ж Севастополі близько двох тисяч безквартирних українських військовиків?
А ТИМ ЧАСОМ...
Попередження про звільнення отримали 42 артисти ансамблю пісні і танцю Чорноморського флоту та інших творчих колективів, що базувались у відомчому Матроському клубі Севастополя. Місцева адміністрація пообіцяла допомогти їм із працевлаштуванням. Але проблема, за словами заступника голови міськадміністрації Ірини Цокур, полягає в тому, що на попередньому місці роботи вони отримували платню вдвічі вищу, ніж на запропонованому.