Австрія та Сербія стали черговими європейськими країнами, які оголосили на своїх територіях епідемію грипу типу A/H1N1. Міністерство охорони здоров’я Австрії повідомило, що на грип захворіли вже 30 тисяч мешканців цієї країни, третина з них — на грип штаму A/H1N1. Розпочато проведення масових щеплень. У країні відкрили 130 пунктів, де можна зробити такі щеплення. Вже першого дня кампанії цим скористалися дев’ять тисяч осіб. Охочі вистоювали в чергах до трьох годин! Влада запевняє, що вакцини вистачить для всіх. Глава віденського Інституту епідеміології Франц Хайнц повідомив, що впродовж останнього тижня в самому Відні виявлено 10 800 нових випадків захворювання. В Австрії від «каліфорнійського грипу» померли дві особи.
У Сербії від «свинячого грипу» вже померли семеро осіб. Міністр охорони здоров’я країни Томіца Мілославлевич повідомив, що процедуру щеплення пройдуть три з 10 мільйонів співгромадян. У зв’язку з оголошенням епідемічного стану в Сербії заборонено проведення будь–яких масових заходів та відвідування хворих у лікарнях. Рішення про закриття шкіл та дитсадків залишили на розсуд місцевої влади. Але це в майбутньому, бо вчора сербська влада вкотре продовжила осінні шкільні канікули — цього разу до 16 листопада.
А, приміром, у Норвегії епідемія грипу A/H1N1 охопила 17 відсотків населення, померли від нього 16 осіб.
Загалом у світі «Каліфорнія» вкоротила віку 16 тисячам людей.
У зв’язку з тим, що небезпечна ситуація зі «свинячим грипом» склалася і в Україні, депутат Європарламенту від Польщі Лена Коларська–Бобінська направила до Єврокомісії термінове подання у цій справі. Вона зазначає, що для хвороби не існує державних кордонів і вірус може поширитися на сусідні регіони Польщі. У зв’язку з цим депутатка Європарламенту наполягає, щоб Єврокомісія надала термінову допомогу Україні.
Наразі уряд ЄС лише прислав до нас своїх експертів. Окремі країни надають нам допомогу з власної ініціативи: Словаччина надіслала респіратори, Угорщина — вакцину, Австрія — маски та одноразові рукавички.