У Франції розгорілася дискусія навколо питання, чи дійсно чинний президент Ніколя Саркозі був учасником або принаймні свідком повалення Берлінського муру 9 листопада 1989 року? Чи то сам президент особисто, чи то хтось із його команди розмістив на популярному порталі Facebook фото 34–річного на той час Саркозі, депутата французького парламенту, який стоїть біля розмальованого графіті муру. У коментарі до знімка від імені Саркозі написано, що ввечері 9 листопада він приїхав із групою французьких політиків до Берліна і був свідком перших ударів по стіні молотом. Але французька опозиція та преса дуже засумнівалися в цьому.
Автор фото Поль Клаве визнав в інтерв’ю Бі–Бі–Сі, що воно було зроблене наступного після повалення муру дня. Оточення кинулося на захист шефа. Прем’єр–міністр Франсуа Фійон підтвердив версію Саркозі. Він заявив, що перебував у Берліні з 7 по 10 листопада і зустрів там майбутнього президента. Але скептики підняли офіційні дані і встановили, що Фійон 8 листопада перебував у парламенті. А отже, теж подав народу неправдиву інформацію. Ліва опозиція обурена заявами президента та прем’єра через підтасування фактів і називає їхні дії шахрайством.
Натомість французькі ЗМІ досхочу кепкують із побрехеньок політиків. Газета «Ліберасьйон» розмістила серію фото, на яких видно Ніколя Саркозі під час взяття Бастилії 1789 року, на фронтах Першої світової війни 1918–го, на Ялтинській конференції 1945 року, в Техасі в момент убивства президента Джона Кеннеді у 1963–му, на площі Тяньаньмень під час виступів китайських студентів, на Місяці, де американський астронавт установлює американський прапор, а Саркозі поруч із ним — французький. Повний набір пересмішницьких фото можна знайти на інтернет–сайті газети «Ліберасьйон» за адресою: www.liberation.fr.