На нескінченностях уявного простору плавають дивні та витончені фігури, за кожною з них — точні математичні розрахунки. Іноді вони такі прості, що математичний вираз можна вмістити поруч із фігурою на картині, а іноді, щоб пояснити саме зображення на картині, треба кілька років навчатися в університеті. На меті в організаторів виставки «Imadinary. Художня математика» — популяризувати науку серед народу. Один з організаторів, професор механіко–математичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Сергій Овсієнко, каже: «У Німеччині 2008 рік був роком математики. Щоб зацікавити широку публіку і школярів, з’явилася ця виставка, яку підготував інститут математики міста Обервольфах. Вона мала величезний успіх. Нині на ній побували вже близько 350 тисяч відвідувачів. Україна — перша зі Східної Європи продемонструвала цікавість до цієї виставки».
А цікавитися є чим. Тривимірні математичні поверхні надруковані на полотнах, створених програмою «Сьорфер». Окрім того, для виставки спеціалісти «мехмату» розробили спеціальний інтерфейс популярного програмного забезпечення для візуалізації математичних розрахунків 3D–XplorMath. Завдяки цьому можна дізнатися, як за допомогою різних видів симетрії створюють візерунки, довідатись про те, що таке фрактали тощо.
Те, що математика не є нудною і «дружить» із мистецтвом, доводить і куратор виставки, мистецтвознавець Тетяна Кочубинська: «Багато цих робіт нагадують абстрактний живопис, тобто ті ідеї, що з’явилися у митців на початку минулого сторіччя, зараз знайшли відображення у складному «математичному» мистецтві». Тетяна захоплюється тим, як із математичних формул несподівано виникають зрозумілі кожному образи. Авторами більшості картин є професори математики з Австрії, Німеччини та Франції. На думку Сергія Овсієнка, світові зараз потрібна неймовірна кількість спеціалістів із математики найвищої ланки. «В Україні ситуація така: інтерес до математичних наук, що раніше сильно впав, зараз поступово починає підніматися. Є багато прекрасних шкіл, і молоді люди хочуть опановувати ці спеціальності. Але тепер потрібно, щоб цим зацікавився і бізнес, позаяк наші математики зараз потрібні насамперед західним компаніям».
Учителька фізики Надія прийшла на виставку разом із донькою. «Зазвичай діти вважають, що математика — це щось сухе, нецікаве, але коли ми показуємо їм програми з такими побудовами, фракталами, вони у захваті і не можуть повірити, що це також математика». На жаль, через епідемію організувати екскурсію сюди наразі неможливо, однак за бажання діти разом із батьками зможуть подивитися на диво–картини до 15 листопада.