Палата представників Конгресу США 220 голосами «за» (при 218 необхідних) ухвалила законопроект про реформу охорони здоров’я. Існували сумніви, що він пройде, але демократи пішли на поступки в суттєвих питаннях, тому за закон проголосували навіть деякі члени Республіканської партії.
Суть законопроекту полягає в тому, що в країні запроваджують обов’язкове загальне медичне страхування. Це був один із головних пунктів виборчої програми Барака Обами і, якщо не рахувати закінченням воєн в Іраку та Афганістані, один із найтяжчих до виконання. Адже нині 47 мільйонів громадян США не мають жодних медичних страховок, а ще 25 мають найдешевші страхові пакети, які не покривають вартості лікування серйозних захворювань. Для їх охоплення медичним страхуванням упродовж наступних десяти років потрібно буде витратити з бюджету астрономічну суму у 871 млрд. доларів. Обама пообіцяв, що частину з цих коштів буде знайдено за рахунок скорочення інших програм.
Спірним пунктом законопроекту, який мало не «завалив» його прийняття, було питання охоплення страхуванням також абортів. Щоб урятувати справу, демократи пішли на поступки. Відтак до законопроекту було внесено поправку про те, що аборти покриватимуться страхуванням лише у випадках, коли вагітність загрожує життю жінки або є наслідком зґвалтування чи кровозмішання. У решті випадків жінки повинні оплачувати цю операцію власним коштом. Таке формулювання задовольнило частину республіканців. Але більшість із них надалі звинувачує адміністрацію Обами в намаганнях зробити систему охорони здоров’я державною і більш витратною. На їхню думку, адміністрація Обами також подає значно занижені цифри вартості реалізації цього проекту.
Законопроект ще має пройти голосування в Сенаті, а потім потрапить на підпис до президента. Барак Обама розраховує затвердити його ще до кінця року.