Олена Камбурова — з тих співачок, котрих ідентифікують завдяки пісням, які вони виконують, а не манері одягатися, потребі епатувати публіку своїм особистим життям чи звичці влаштовувати скандали у готелях. Випадок, як на сьогодні, рідкісний. Але Олена Камбурова — співачка камерна, до того ж, знайома з дитинства — саме вона співала у легендарному фільмі «Пригоди Електроніка», на якому виросло не одне покоління, тож кому, як не їй, протистояти приземленим пріоритетам естрадної сучасності.
Приємно, що незабаром ми зможемо тішитися творчістю Олени Камбурової не лише слухаючи диски чи читаючи новини в інтернеті, а й відвідуючи концерти співачки в Україні. З 1992 року Олена Камбурова є художнім керівником Театру музики і поезії і планує тісніше познайомити з ним шанувальників камерної пісні в Україні. У репертуарі театру, розрахованого всього лише на 50 глядацьких місць, — сольні програми, музичні вечори, вечори художнього читання й камерні вистави, які й планує регулярно привозити до нас Камбурова.
«Камерна аудиторія здатна оголювати фальш, це завжди екзамен, — сказала співачка на презентації проекту «Театр музики та поезії під керівництвом Олени Камбурової в Україні». — Водночас це прекрасно, що наш театр — камерний, це як рідний дім. Я вже половину своєї квартири туди перенесла — якісь іграшки, фотографії...»
З найпопулярніших серед московських глядачів вистав Театру Камбурової можна назвати спектакль «Грезы» — композиція з пісень Шуберта та Шумана, яку поставив македонський режисер Іван Поповськи. З останніх прем'єр — «Краплі данського короля», вистава про Булата Окуджаву, в якій звучать пісні великого барда.
Народна артистка Росії Олена Камбурова багато гастролює, з величезним успіхом проходять її концерти у Фінляндії, Португалії, США, Канаді, Ізраїлі, Голландії... Але свій проект в Україні Камбурова, як і належить керівникові театру, відкривала особисто. Учора відбувся її концерт у київському Будинку художника. 17 квітня на тій же сцені співатиме ще одна представниця Театру Музики та Поезії, Манана Менабде, яка виконає грузинські романси, пісні Окуджави та Вертинського. «Наш театр сьогодні — це поява в Росії традиції співати й слухати пісні, в основі яких вірші, окрилені музикою, їх акторське проживання й переживання глядацького залу», — каже Олена Антонівна й щиро запрошує доєднатися до цієї традиції своїх шанувальників в Україні.