Позавчора сесія Полтавської обласної ради розпочалася з вручення Почесної грамоти голові села Пронозівка Глобинського району Івану Тишку. Такою ж відзнакою нагороджений ще один мешканець згаданого села, колишній військовий льотчик, підполковник запасу, а нині фермер Іван Скриль. Саме ці мужні й відповідальні люди зробили найбільше для порятунку 75 рибалок, які 10 березня опинилися на відірваній крижині у Кременчуцькому водосховищі.
«Україна молода» повідомляла про той випадок. Першим украй небезпечний дрейф крижини біля «свого» берега помітив Іван Скриль. Тож доки рятувальники прибули до місця НП, він зателефонував сільському голові й приготував три човни. Крім згаданих організаторів рятувальних робіт, у ролі «дідів Мазаїв» того дня випробували себе ще кілька мешканців Пронозівки і сусідньої Мозоліївки.
Неважко здогадатися, що при цьому вони наражалися на небезпеку щонайменше викупатися у крижаній воді... Але спокій і впевненість сільських чоловіків передався «дрейфуючим» рибалкам. Останні, на щастя, не панікували, не чубилися за «місце під сонцем» — ставали у чергу до підпливаючих човнів, у кожному з яких могли поміститися не більше трьох-чотирьох пасажирів. За таких умов евакуація людей з підступної крижини тривала п'ять годин і закінчилася вже під вечір.
Одержуючи нагороду, Іван Тишко привернув увагу керівників області до необхідності активніше сприяти діяльності сільських рятувальників-добровольців. Адже у Пронозівці минулого року було створено громадський спостережний пункт на випадок подібного рибальського «екстріму». Однак діє він поки що фактично на «голому» ентузіазмі, без належного матеріального забезпечення. Хоча саме звичайні сільські дядьки іноді роблять те, що не під силу навіть «озброєним до зубів» спецпідрозділам професійних рятувальників.