Жак Ширак чекає на суд
До паризького суду передано справу проти екс–президента Франції Жака Ширака, якого звинувачують у розтраті державних коштів шляхом створення фіктивних робочих місць, передала вчора агенція «Франс пресс». Раніше прокуратура Парижа вимагала закрити справу, що стосується ще 1992 року, коли Ширак був мером французької столиці, — через неможливість її розслідувати за давністю років. Що стосується подій наступних років, то слідству не вдалося встановити провину Ширака.
У Гондурас повертається повалений президент
В. о. голови уряду Гондурасу Роберто Мічелетті заявив про угоду, підписану з поваленим 28 червня внаслідок державного перевороту президентом Мануелем Селаєю, про те, що він може повертатися з екзилю на батьківщину і знову зайняти свою посаду. Сьогодні, як пообіцяв у інтерв’ю Бі–Бі–Сі сам Селая, планується підписати план щодо поновлення в країні демократії. Згідно з домовленостями, донині ворогуючі сторони зобов’язалися сформувати коаліційний уряд і до 29 листопада провести вибори нового президента.
Росія повертає смертну кару?
Уже з понеділка Конституційний суд РФ може почати розгляд клопотання, що надійшло з Верховного Суду країни, щодо поновлення смертної кари, починаючи з січня наступного року. Росія скасувала смертну кару, коли вступала до Ради Європи. І попри те, що в деяких статтях КК таке покарання збереглося, на практиці воно не застосовувалося останні 13 років. А в 1999 році КС Росії запровадив мораторій не лише на виконання смертних вироків, а й на оголошення їх судами.
Питання про можливе відновлення смертної кари постало начебто у зв’язку з тим, що з 1 січня 2010 року почнуть працювати суди присяжних у останньому з регіонів РФ, де їх досі не існувало, — у Чечні. Водночас, як відзначають оглядачі, жоден із представників російської влади не висловився за скасування мораторію на смертну кару.