Бадьорі передвиборчі виступи Прем’єрміністра Юлії Тимошенко про покращення економічної ситуації в країні та завершення кризи, на жаль, так і залишились лише словами. Як і стверджували неурядові аналітики, грошей в бюджеті катастрофічно бракує. Нині їх не залишилося навіть для виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери.
Щоб не накликати на себе грозу електорального обурення, очільниця уряду швиденько знайшла вихід: для виплати зарплат дозволила використовувати... добродійні внески. Відповідне рішення урядовці ухвалили на засіданні Кабміну в четвер.
«Можливість використання зазначених коштів із дозволу тих, хто робить такі внески, на ці цілі визначено законодавством. Ці гроші можуть бути використані для виконання статутних цілей, у тому числі й для виплати заробітної плати», — запевнив виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський. А першими скористатись послугами добродіїв можуть керівники навчальних та освітніх закладів, центрів охорони здоров’я.
Запровадити нововведення Юлія Тимошенко намагається вже вдруге за рік — перша спроба була ще у квітні. Однак тоді здійснитись цій мрії не судилося. Дію урядової постанови призупинив Президент Віктор Ющенко. На його переконання, таким рішенням уряд порушив закон: «закрив» питання, що належить до сфери законодавчого регулювання, фактично перебравши на себе повноваження Верховної Ради. З Президентом тоді також погодились юристи. На їхню думку, постанова порушувала норми українського законодавства. Зокрема, частину другу статті 4 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації». У ній зазначається, що «конкретні напрями благодійництва та благодійної діяльності визначаються лише благодійниками і статутами (положеннями) благодійних організацій». Тож уряд не має права ні натякати, ні вказувати благодійникам, куди пожертвувати гроші.
Нині ж, коли кандидат на посаду Президента Юлія Тимошенко мусить ілюструвати результати своєї «успішної» роботи та підтверджувати «показники зростання», іншого виходу, ніж піти з простягнутою рукою по колу спонсорів, у неї немає. І не біда навіть, що такий крок є фактично протизаконним.