Позавчора ввечері почав роботу новий уряд ФРН на чолі з Ангелою Меркель. Напередодні Бундестаг переобрав Меркель на посаді канцлера. Втім, початок її другого терміну при владі дещо затьмарив результат голосування бюлетенями: не всі члени коаліції ХДС–ХСС та Партії вільних демократів підтримали лідерку Християнсько–демократичного союзу. Як повідомляє «Німецька хвиля», канцлер недорахувалася дев’яти голосів коаліції, хоча жоден із депутатів не заявляв про опозицію до неї. Результат таємного голосування такий: «за» — 323, «проти» — 285, утрималися — 4. Хай там як, голосів «за» Меркель цього разу на 51 більше, ніж під час першого голосування чотири роки тому за широку коаліцію. Пані Меркель подякувала за виявлену їй довіру. Вона стала першим в історії ФРН канцлером, що правитиме двічі поспіль із різними партнерами по коаліції.
У новому федеральному уряді, окрім Ангели Меркель, посаду зберіг лише один урядовець — міністр у питаннях сім’ї Урсула фон дер Ляйєн. Ветеран Вольфганг Шойбле (ХДС) тепер очолюватиме не МВС, а Міністерство фінансів, яке в умовах кризи і величезної державної заборгованості стає практично провідним. Представник ХСС Карл Теодор цу Гуттенберг замість Мінекономіки очолив оборонне відомство. При цьому і політологи, й опозиція зауважують, що зі своїми завданнями на чолі Міністерства економіки Гуттенберг справився непогано.
Інше ключове міністерство — зовнішньополітичне — отримали ліберали з ПВД. Главою МЗС став їхній лідер Гідо Вестервелле.
Найбільш несподіване призначення — це вільний демократ Філліп Рослер, який очолив Міністерство охорони здоров’я. Йому лише 36 років, він народився у В’єтнамі і ще недавно був міністром економіки й праці у землі Нижня Саксонія. Ліберали вважають, що з його призначенням буде легше реформувати систему охорони здоров’я, дотримуючись при цьому концепції, яку запропонувала ПВД.
Загалом вільним демократам дісталося п’ять міністерств, християнським демократам — сім, а баварському Християнсько–соціальному союзу — три.
З легкої руки політиків та журналістів Ангелу Меркель у Німеччині дедалі частіше називають «Mutti» (Матінка). На першому засіданні уряду, яке відбулося після присяги, «Мутті» виклала головні завдання кабінету на наступні чотири роки, передусім свою доволі суперечливу пропозицію щодо зменшення податкового навантаження з метою прискорення економічного зростання. Опозиція виступає проти зменшення податків, оскільки бюджетний дефіцит Німеччини становить 1,5 трильйона євро і надалі зростає. Одним із першочергових завдань також визначено реформу охорони здоров’я. У галузі зовнішньої політики Меркель обіцяла активно сприяти європейській інтеграції.