Учора рідні українських моряків уже вчетверте приїхали до Києва, аби вкотре закликати українську владу, судновласника й світову громадськість прискорити звільнення екіпажу судна «Аріана», яке вже півроку як захопили сомалійські пірати. Родичі моряків розповідають, що вже кілька місяців не знають, що з ними, й не мають можливості поговорити з ними по телефону. Звернення до влади теж нічого не дають: «Поки отримали відповідь лише від СБУ, — каже пані Галина Фют, дружина електромеханіка з «Аріани» Олександра Фюта. — Нам сказали, що штаб із порятунку створено ще у травні і що робота ведеться».
У Києві в родичів моряків був «напружений графік»: по обіді була запланована зустріч із міністром закордонних справ Петром Порошенком, від якого вони сподівалися дізнатися хоч щось нове і побачити нові фотографії своїх рідних, які перебувають у неволі, а також почути їхні голоси по телефону, передає «Інтерфакс–Україна». Після цього жінки мали піти до посольства Греції й передати звернення до грецького посла й прем’єр–міністра, адже сама «Аріана» належить грецькому судновласнику, від якого головним чином і залежить, як скоро звільнять заручників. «Узагалі ми спробуємо бути почутими», — сказала Анна Муругова, дружина другого електромеханіка «Аріани» Андрія.
У своєму розпачі жінки просять милосердя й у самих піратів, які, за багатьма повідомленнями, вкрай погано ставляться до їхніх рідних і навіть б’ють та знущаються з них. «Ми просимо вас, складіть зброю», — прохала Галина Фют. На думку родичів заручників, Україні є сенс надати гуманітарну допомогу сомалійцям і політичний притулок тим, хто його потребує. «Гадаю, люди, які беруть у полон, роблять це не з власної волі, — сказала пані Фют. — Я думаю, що наш уряд не відмовиться допомогти сомалійському народу».
Тим часом переговори з піратами, які захопили «Аріану», нічого не дають: 24 українці, серед яких дві жінки, одна з яких уже в полоні мала викидень, залишаються під прицілами сомалійців. Випадок з «Аріаною» — напевно, найважчий у новітній історії захоплень піратами українських моряків. Адже досі сомалійські корсари поводилися більш–менш спокійно, тоді як на «Аріані» вони постійно виявляють агресію й жорстокість. Чи не час українській владі задуматися над застосуванням на «Аріані» українського спецназу, а світовому співтовариству — про спільну поліцейсько–військову операцію з «умиротворення» кубла піратів у самому Сомалі?