Третина населення КНДР, чисельність якого оцінюють у 24 мільйони (офіційних даних немає), перебуває на межі голоду. Про це повідомив Вітіт Мунтарбхорн — спеціальний доповідач ООН щодо забезпечення прав людини в Північній Кореї. Загострення дефіциту продуктів харчування у КНДР доповідач пов’язує з призупиненням міжнародної допомоги цій країні відразу після здійсненого Пхеньяном ядерного випробування.
За даними експертів ООН, в особливо скрутному становищі перебувають жінки, які не мають роботи, та в’язні трудових таборів, куди північнокорейців відправляють навіть за запізнення, чи прогул на роботі, чи за перегляд фільмів, чи читання «заборонених» книжок із Південної Кореї. Жінкам до 49 років забороняється займатися торгівлею, по всій країні закривають продовольчі ринки. Жінкам також заборонено їздити на велосипедах та носити штани. У країні панує атмосфера страху та репресій.
Натомість Ефіопія сама звернулася до світової спільноти з проханням про термінову допомогу, оскільки в країні на межі голоду перебувають шість мільйонів осіб. Загалом від засухи, яка триває п’ять років поспіль, потерпають 23 мільйони мешканців цієї та семи сусідніх країн Східної Африки, включно з Кенією і Сомалі. Міністр сільського господарства й розвитку села Ефіопії Мітіку Касса повідомив, що в його країні кількість осіб, які потребують термінової харчової допомоги, зросте у грудні з теперішніх 4,9 мільйона до 6,2 мільйона (загалом населення Ефіопії — 83 мільйони). Теперішня ситуація починає нагадувати ситуацію 1984 року, коли в Ефіопії від голоду померло мільйон осіб.