«На території Волині УПА звільнила від німецьких окупантів значну територію ще до повернення Радянської армії, тому звільнення України від нацизму є спільним досягненням і УПА, і Радянської армії», — заявив голова Братства ветеранів УПА Волині Василь Кушнір на зустрічі ветеранів УПА та Радянської армії. Ця зустріч відбулася 27 жовтня у селі Сянки Турківського району на Львівщині. Ветерани на знак примирення поклали квіти до пам’ятника загиблим червоноармійцям і потиснули одне одному руки. На зустріч прибули семеро ветеранів із Західної та Східної України, студенти й журналісти. За словами організатора, лідера «Студентського братства» Олега Яценка, метою акції є порозуміння ветеранів, які під різними прапорами воювали проти нацизму. «УПА — це партизани, які боролися за незалежність України, а ми — за весь Союз. Проти УПА виступають зараз ті, хто стріляв у вояків УПА ще під час війни», — зазначив колишній партизан Радянської армії із Житомирщини Володимир Плотницький.
Державні урочистості з нагоди 65–річчя визволення України відбулися у столиці й обласних центрах. До речі, напередодні Президент своїм указом встановив 28 жовтня офіційним святом — Днем звільнення України. 22 жовтня Президент України Віктор Ющенко підписав Укази «Про День визволення України від фашистських загарбників» та «Про присвоєння військових та спеціальних звань громадянам України — учасникам бойових дій та інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією».
Учора в столиці глава держави Віктор Ющенко разом із керівником секретаріату Президента Вірою Ульянченко, міністрами та іншими високопосадовцями поклав квіти до могили Невідомого солдата. Після цього Президент відвідав Закарпаття, що було визволене останнім із територій України. Увечері небо у десятьох містах країни освітили святкові феєрверки. Згідно з наказом міністра оборони, салюти прогриміли передусім у містах–героях Києві, Одесі, Севастополі й Керчі. У столичному Національному палаці «Україна» відбувся концерт для ветеранів.