На вихідних у селі Бортятин Мостиського району, що на Львівщині, відкрили музей–садибу видатного українського поета Богдана–Ігоря Антонича. Акцію провели до столітнього ювілею геніального галичанина, адже саме у батьківській садибі в Бортятині минуло дитинство та юність Антонича.
У село прибув чималий десант інтелігенції, включно з міністром культури Василем Вовкуном. За словами очільника Мінкульту, відкриття садиби є історичним, завдяки чому досі малознане село заживе світової слави. «Сьогодні ми відкриваємо музей–садибу, до якої будуть приїжджати представники з усього світу. Ім’я Антонича, який прожив неповних 28 років, стоїть поряд із відомими у світі поетами України. Нині твори Антонича читають англійською, словацькою, польською, литовською, чеською, латиською, російською та іншими мовами світу», — заявив «головний культуролог» України.
Зрештою, відкриття садиби має стати лише початком ушанування Антонича, адже Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100–річчя від дня народження поета. Відтак і голова Львівської облради Мирослав Сеник пообіцяв належним чином ушанувати поета. Обласні депутати обіцяють передбачити у бюджеті наступного року кошти на наведення повного порядку в музеї–садибі. Попри офіціоз події, як з’ясувалося, поезія Антонича хвилює львівських чиновників і приватно, тож пан Сеник заявив, що «це поезія, яка йде від душі, від буття, це поезія молодості».
А ТИМ ЧАСОМ...
Віктор Ющенко надав Львівській галереї мистецтв статус Національної. А це означає збільшення фінансування найкоштовнішого скарбу Галичини — найпотужнішого музею Західної України, експозицію котрого оцінюють дорожче від «Криворіжсталі». За оцінками творця Галереї і її беззмінного керівника Героя України Бориса Возницького, вартість експонатів галереї становить щонайменше п’ять мільярдів доларів. Тож президентським Указом було відзначено діяльність Львівської галереї мистецтв як одного з провідних музеїв України, та високу місію її працівників у збереженні та популяризації об’єктів культурної спадщини.