У Департаменті Державтоінспекції України не приховують радості від запровадження чергового нововведення: відтепер максимально допустимий рівень алкоголю в крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле, що становить природну межу для дорослої людини. При показниках, які не перевищуватимуть зазначену норму, водія вважатимуть умовно тверезим. Утім у водіїв не повинно бути жодних ілюзій з приводу впровадження нових норм, кажуть у ДАІ. Щоб досягти рівня алкоголю у 0,2 проміле, дорослому чоловікові з масою тіла у 80 кілограмів досить випити 35 грамів горілки або півлітровий келих пива, до того ж у організм кожної людини постійно виробляє алкоголь. Цей показник внаслідок абсолютно природних процесів, а не внаслідок вживання алкоголю, може коливатися від 0,008 до 0,3 проміле.
«Пити за кермом, як і раніше, заборонено, але людина може приймати ліки, прописані лікарем, які вміщують спирт, а цифровий прилад для визначення вмісту алкоголю у крові покаже, що в ній є спирт», — пояснив на нещодавній прес–конференції начальник Департаменту ДАІ Сергій Коломієць. Нові норми приймалися з тим, аби уникнути покарання водіїв у суперечливих ситуаціях, стверджують у керівництві Департаменту. Кожна людина має свої індивідуальні особливості організму — фізіологічні показники, рівень алкоголю в деяких людей «стрибає» навіть від кухля квасу чи кефіру. Втім у МВС усе ж обіцяють карати тільки тих, хто дійсно вживав алкоголь.
Перевірятимуть же водіїв за старою методикою — тобто п’яного викаже характерний запах із ротової порожнини, нестандартна поведінка, похитування, швидкі зміни кольору шкіри обличчя, загальмована реакція і багато інших (типових) ознак. А от точний вміст алкоголю в організмі можна встановити лише на газоаналізаторі в наркодиспансері. Раніше керівництво МВС планувало закупити діагностичні прилади німецького виробництва, проте потрібних 30 мільйонів гривень правоохоронцям знайти так і не вдалося, і наразі в Україні є тільки п’ять таких приладів.
Даішники також пропонують підвищити розмір штрафу за кермування в нетверезому стані до 600 неоподаткованих мінімумів (10 тисяч гривень), або позбавляти порушника водійських прав на термін до трьох років. Нині діють штрафи в розмірі 2550—3400, гривень або ж позбавлення прав на термін від одного до двох років. Проте в парламенті зареєстровано законопроекти із значно жорсткішими пропозиціями, які передбачають розмір стягнення до 15 тисяч гривень, а у випадках, коли внаслідок порушення загинули люди — довічне позбавлення прав або позбавлення волі на термін від 12 до 15 років.
ДО РЕЧІ
Боржникам відмовляють у техогляді
В Івано–Франківську не проводитимуть техогляди тих транспортних засобів, власники яких заборгували за житлово–комунальні послуги, про це повідомив мер цього прикарпатського міста Віктор Анушкевичус. Міські чиновники, співпрацюючи з Державною виконавчою службою та Державтоінспекцією, виявляють боржників. У разі відсутності коштів на погашення заборгованості, у таких водіїв вилучатимуть їхні автівки, попереджають у міськраді Івано–Франківська. Зараз борг населення тільки за тепле і холодне водопостачання становить понад 30 мільйонів гривень.