Із двох учорашніх новин важко вибрати одну — найважливішу. І все ж довгоочікуваною та бажаною звісткою для більшості киян буде скасування нових тарифів на житлово–комунальні послуги, які діяли в столиці з 1 червня. З 1 листопада Київ платитиме за старими цінами. Першою про це заявила Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. «Нарешті досягнуто повне порозуміння з керівництвом Києва, і на вимогу Кабінету Міністрів прийнято спільне рішення — з 1 листопада 2009 року повернути старі тарифи», — сказала вона. Тимошенко також зазначила, що суттєве підвищення тарифів мерією Києва у червні було необґрунтоване. До речі, Юлія Володимирівна обіцяє не обмежуватися Києвом і проінспектувати всі регіони України на предмет підготовки до опалювального сезону, а також розглянути встановлені там ціни на послуги ЖКГ.
Другим, хто звернувся до теми тарифів, був мер Києва Леонід Черновецький. «Сьогодні у мене для вас гарна новина», — почав він свою промову, наголосивши, що саме він підписав розпорядження про зниження цін. Влучно сказано, що у перемоги — багато батьків, а поразка — завжди сирота. Домовленості, яких зуміли досягти Черновецький та Тимошенко, ґрунтуються на тому, що різниця у тарифах буде покрита з державного бюджету. Цілком очевидно, що глава уряду взялася фінансувати київське житлово–комунальне господарство не від надмірної любові до городян. На порозі — вибори, і цим усе сказано.
Зрештою, позавчора пізно ввечері за зниження тарифів проголосувала і Київрада. На підтримку відповідного рішення свої голоси віддали 106 депутатів. Голосуванню передувала майже драматична історія з блокуванням трибуни, під час якого навіть відбулася сутичка між депутатом Київради Віталієм Кличком та народним депутатом України Ельбрусом Тедеєвим. Внесення у порядок денний позачергової сесії Київради «тарифної» проблеми опозиція в особі Блоку Кличка сприйняла як спробу принагідно розглянути й інші питання. Йдеться про роздачу земельних ділянок, яка мала відбутися під прикриттям показової турботи про киян — зниження цін на ЖКГ. Річ у тім, що з 15 жовтня діють нові правила розпаювання землі — через аукціони. Вчорашній і позавчорашній дні були останньою можливістю для Черновецького та його людей у Київраді «протягти» потрібні їм рішення.
Саме тому опозиція й вдалася до блокади трибуни, а з учорашнього ранку облога поширилась і на будівлю Київради в цілому. До «кличкістів» приєднались і прихильники Блоку Литвина: майже двотисячний мітинг тримав під контролем центральний та бічні входи до міськради. Зрештою, секретареві Київради Олесю Довгому довелося «здатися»: він переніс проведення сесії на 29 жовтня. Хай би які питання не розглядали депутати в той день, роздавати гектарами київську землю за хабар чи за «красиві очі» у них уже не вийде. Тож із подвійною нас перемогою...