Новий святий — з України
Папа Римський зарахував до лику святих відразу п’ятьох осіб, з–поміж яких — архієпископ Зигмунд Фелінський, виходець із Волині. Канонізація відбулася цієї неділі на площі св. Петра у Ватикані. Зигмунд Фелінський (нар. 1822 року) тільки дитинство провів на Волині, потім поїхав навчатися до Санкт–Петербурзької духовної семінарії, у цьому ж місті почав свою першу діяльність як священик. У 1862 році став архієпископом Варшавським. Після придушення польського повстання проти царату Російська імперія заслала його в Ярославль на 20 років із забороною повертатися до Варшави, отож після відбуття заслання архієпископ жив на Галичині.
Викрадач літака здався через 40 років
В аеропорту Нью–Йорка днями заарештували 66–річного Луїса Армандо Пену Солтерна — влада США звинувачує його у викраденні літака, що сталося 41 рік тому, передає ІТАР–ТАКС. У 1968 році Солтерн у цьому ж аеропорту ім.Кеннеді разом з трьома спільниками захопив літак «Пан Амерікен» і «перегнав» лайнер у Гавану. До останнього часу Солтерн не виїздив з Куби, і варто лишень було йому скористатися міжнародним рейсом із пересадкою в Нью–Йорку, як поліція США надягла на «старих грішників» наручники. Солтерн сьогодні постане перед судом. 41 рік тому він був заочно засуджений до 15 років позбавлення волі.
Агент «аль–Каїди» працював із колайдером
Французький фізик, який працював у швейцарському центрі ЦЕРН (де встановлено відомий адронний колайдер), зізнався поліції, що листувався з представниками «Аль–Каїди» з Північної Африки. Нагадаємо, вченого заарештували наприкінці минулого тижня за підозрою у зв’язках із терористичною організацією. Як повідомило джерело агенції «Франс пресс», науковці обговорювали на абстрактному рівні терористичні атаки, але про конкретні плани не йшлося. Листування наукових співробітників, які обслуговують колайдер, з магрібськими терористами виявили спецслужби США.
Росія та Китай освоюють Далекий Схід
Прем’єр–міністр РФ Володимир Путін відбув із масштабним візитом до Китаю, де планується підписання близько 20 угод про економічну співпрацю. Напередодні російські ЗМІ писали, що головною темою для переговорів Москви і Пекіна стане спільна розробка покладів корисних копалин на Далекому Сході. Росія хоче скористатися китайською дешевою робочою силою та залучити для цього китайський капітал. «Після ратифікації Лісабонської угоди Європа форсуватиме інтеграційні процеси і, відповідно, віддалятися від Росії економічно, аналогічним сценарієм може розвиватися і Східна Азія, — коментує для Бі–Бі–Сі доцент кафедри сходознавства Московського інституту міжнародних відносин Володимир Корсун. — Відтак Росія може стати сірою зоною, нікому не цікавою. Отже, наш прем’єр їде до Китаю, щоб устигнути на цей поїзд, який уже рушив».
Теракт у Пакистані
Учора в місті Альпурі, що на північному заході Пакистану, в результаті теракту загинули 32 особи. Метою нападу був військовий патруль, проте осколки бомби відправили на той світ переважно мирних пакистанців — 28 осіб з–поміж названої кількості жертв, констатує «Ассошіейтед пресс». Альпурі розташований неподалік долини Сват, підконтрольної Талібану. Оглядачі вважають, що завдяки теракту таліби демонструють пакистанській владі та міжнародному військовому контингенту свою силу та впливовість. Варто сказати, що вчора Талібан узяв на себе відповідальність і за напад 10 жовтня на генштаб пакистанської армії у місті Равалпінді. У будівлі генштабу таліби взяли в заручники 25 службовців. У ході операції зі звільнення заручників загинули троє полонених та п’ятеро бойовиків.