Він є одним із чотирьох, які підтримав Міжнародний фонд «Відродження» у рамках проекту «Розробка інструментарію документування тортур, пілотний моніторинг тортур та жорстокого поводження, правові дії та стратегічна судова тяжба в чотирьох регіонах України». Такі ж центри розгорнуть діяльність в Луганську, Львові та Севастополі. Крім того, передбачається проведення у згаданих регіонах семінарів-тренінгів для лікарів, адвокатів, журналістів, правозахисників з методики документування тортур і принципів протидії їм.
Людям, які потерпіли від катувань, жорстокого поводження та інших незаконних методів ведення слідства з боку правоохоронних органів, буде надаватись правова допомога, зокрема їхні інтереси за участю центрів представлятимуть у національних судах, а при необхідності — і в Європейському суді з прав людини.
Щоправда, як стало зрозуміло після короткої прес-конференції з нагоди відкриття центру, членам громадської організації «Вінницька правозахисна група», на яких покладено реалізацію проекту, спочатку доведеться зіткнутися із серйозними проблемами. Не секрет, що люди, які справді скоїли важкі злочини і перебувають під слідством, нерідко починають безпідставно обвинувачувати правоохоронні органи в катуванні, хоч насправді його не було, — для них це лише одна з форм захисту. В таких ситуаціях іноді важко відрізнити правду від вигадок, і це додасть ускладнень. Вочевидь, подолати труднощі допоможе випущений у Великобританії підручник Torture Reporting Handbook, переклад і видання якого українською мовою також передбачено проектом.